Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Počet zobrazených článků: 15 (z celkem 20 nalezených)

|0-15|15-20|

Rozhovor s držitelkou ceny Jana Hona

Vydáno dne 16. 01. 2015 (2169 přečtení)

Studentka kvinty Barbora Zourková získala Cenu Jana Hona, kterou uděluje nadace Tři brány. Barbora je dobrovolnicí ve Sdružení Piafa ve Vyškově, kde již mnoho let nezištně pomáhá v provozu hiporehabilitace. I přes svůj nízký věk je vzorem mnoha dětí z jezdeckého kroužku, se kterými tráví téměř každé volné odpoledne i víkendy. Pravidelně pomáhá v dalších volnočasových aktivitách sdružení, příměstských táborech, při dnech otevřených dveří. Poslední tři roky během letních prázdnin se sdružením odjíždí na rekondiční pobyt pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením, kde se aktivně podílí také na programu pro děti.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Speciální číslo školního časopisu

Vydáno dne 23. 10. 2014 (2484 přečtení)


Milí čtenáři,
pokud čtete tento článek, znamená to, že se vám do rukou dostalo speciální číslo školního časopisu. Okolnosti, které nás k obnově časopisu vedly, nebyly právě příznivé. Už jen proto, že za nesplnění domácího úkolu z českého jazyka by každý vyfasoval pětku. I z tohoto důvodu všichni reportéři pracovali ve stresu, někteří onemocněli, další nosili články ještě po uzávěrce a jiní dokonce zmizeli.
Toto vydání je zaměřeno na nejstarší ročník ve škole, a to právě na třídu oktávu, která se s vámi v několika příštích článcích podělí o zážitky a dojmy ze svého studia. Pokusíme se vám nastínit, co všechno jsme zažili a co může potkat i vás. V tomto exkluzivním čísle si můžete přečíst například tip na nejlepší stravovací zařízení v našem regionu, rozhovory se zajímavými osobnostmi či seznam událostí pro několik následujících měsíců.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis - červen 2013

Vydáno dne 12. 06. 2013 (2629 přečtení)

Vážení čtenáři, milí studenti,
školní rok pomalu spěje k již tradičnímu infarktovému závěru. Jistě si všichni užíváte jízdu na kolotoči posledních písemek, zkoušení, uzavírání a opravování známek. Přesto však věřím, že si najdete alespoň krátkou chvilku k tomu, abyste si přečetli poslední vydání časopisu ve školním roce 2012/2013, jehož hlavní téma je věnované jak jinak než studentskému životu na gymnáziu, a nejen na něm. Otočte na další strany a ponořte se s námi letos naposledy do „Strastí každodenního života studenta“.
Hlavní téma je tentokrát maximálně odlehčené a nabízí názory z různých úhlů pohledu. Ať se jedná o příspěvky studentů, rozhovory s vysokoškoláky nebo již tradiční fejeton. Doufáme, že každý nalezne mezi řádky to své „pravé ořechové“.
Za sebe i celou redakci časopisu bych vám chtěl popřát co možná nejhezčí vysvědčení (i když všichni víme, že známky jsou pouze čísla a že nejdůležitější je především postoupit zase o rok výš), příjemně strávené prázdniny někde u pokud možno klidné vody, mnoho zážitků… a až na to přijde, úspěšné složení maturitní zkoušky.
Já už jsem letos po osmi letech svůj gymnaziální maraton doběhl a nezbývá mi nic jiného, než se s vámi, čtenáři, rozloučit. Gymnázium mi za dobu studia přirostlo k srdci, o školním časopisu nemluvě, proto doufám, že se s vámi budu moci ještě někdy alespoň prostřednictvím školního „magazínu“ pozdravit.

Tak tedy zase někdy příště ahoj a nashle!
Michal Marko

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis - březen 2013

Vydáno dne 18. 03. 2013 (2713 přečtení)

Vážení čtenáři, milí studenti,
obracíte listy předposledního vydání školního časopisu v tomto školním roce. Pokud počítáte, kolik že to čísel vydáváme, vyjde vám, že to, které držíte v rukou je čtvrté. Na začátku roku jsme vám slíbili, že vydání bude letos celkem pět. To znamená, že posledního výtisku se dočkáte na přelomu května a června.
V říjnovém čísle jsme avizovali, že spustíme webové stránky školního časopisu, které jsou vám již čtvrtý měsíc přístupné na adrese www.gymdoc.wz.cz. Jen pro zajímavost, návštěvnost za dobu sto osmačtyřiceti dní přesáhla dvoutisícovou hranici…
Na tento web postupně nahráváme databázi příspěvků, které se vyskytly v časopise v letech minulých, ale i články, které se k nám dostaly „pod rukou“ a otištěny nebyly. Naleznete i zde archiv čísel, ankety, atd.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis - prosinec 2012

Vydáno dne 20. 12. 2012 (2482 přečtení)

Vážení čtenáři, milí studenti,
právě obracíte listy posledního vydání školního časopisu v tomto kalendářním roce. Ano, Vánoce jsou za dveřmi, třetí svíčka na adventním věnci již byla sirkou zažehnuta. Doma už voní napečené cukroví a všichni se těší na pondělní večer, až s chutí slupnou kapra s bramborovým salátem.
Prosinec bývá často nejhektičtějším měsícem v roce. Je třeba uklidit, napéct a hlavně nakoupit dárky. (Tipy na dárky na poslední chvíli najdete v rubrice Recenze).
Předvánoční ruch v přeneseném významu obsadil i budovu na Součkově ulici s číslem popisným 500. Aula naší školy v posledních dnech doslova praská ve švech. Nejprve v ní probíhaly nácviky stužkování, pak beseda s europoslancem. Nyní ji čeká nápor rodičů a následně i studentů, kteří jsou již netrpěliví a nemohou se dočkat, až zde uvidí primány a sekundány účinkovat na tradičním vánočním koncertu těchto tříd. A jelikož lednem začíná plesová sezóna, budou v aule od začátku nového roku probíhat další nácviky - tentokrát se zde budou pohupovat studenti druhých ročníků v tříčtvrtečním rytmu vídeňského valčíku, kterým bude zahájen ples školy v kulturním domě v Nesovicích v pátek 25. ledna 2013.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis - říjen 2012

Vydáno dne 19. 10. 2012 (2635 přečtení)

Vážení čtenáři, milí studenti,
zdravím všechny čtenáře našeho školního časopisu, studenty, pedagogy, rodiče a i ty, kteří se k časopisu dostali zcela náhodou. Právě otáčíte stránky prvního čísla školního časopisu v tomto školním roce. Není snad třeba ani připomínat, že náš vzdělávací institut změnil prvním prázdninovým dnem svůj název, když byla ke škole připojena obchodní akademie. Časopis však nadále zůstává ryze „gympláckým“, a tak prostřednictvím jeho stránek se budeme i nadále setkávat bez žádných velkých změn.
Sice nám někteří redaktoři odmaturovali, ale nebojte, o své oblíbené rubriky nepřijdete. Našli jsme pro Vás nové redaktory, kteří se do psaní prvních článků pustili s vervou a maximálním odhodláním.
Jako úvodní téma říjnového čísla jsme zvolili něco lehčího, nenáročného, ale zároveň čehosi, co by měl zvládnout každý středoškolák. S radostí a úsměvem proplouvat mezi hodinami, písemkami a zkoušeními. Co by to však bylo za studenta, kdyby neabsolvoval taneční hodiny?

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis - červen 2012

Vydáno dne 15. 06. 2012 (2775 přečtení)

Vážení čtenáři, milí studenti,
školní rok nám už pomalu dospěl ke konci a Vy právě otevíráte strany posledního, čtvrtého, čísla našeho časopisu. Jelikož už do prázdnin nezbývá mnoho, všichni teď kvapně opravujeme a uzavíráme známky v jednotlivých předmětech. I přes to však věřím, že si najdete čas na přečtení tohoto čísla.
Hlavním tématem aktuálního čísla nemůže být nic jiného než oslavy 110. výročí založení školy, na které se už téměř měsíc připravujeme. Ty proběhnou v sobotu 16. června od 9:00. Budete si moci prohlédnout výstavu historie školy, navštívit budovu ZŠ 710, ve které sídlilo gymnázium mezi lety 1953 až 1992. Dále se pak můžete zúčastnit kulturního pásma školní akademie, poslechnout si koncert Boršičanky a dechového orchestru ZUŠ Bučovice či strávit příjemný společenský večer v Katolickém domě.
Ohlédneme-li se za uplynulým školním rokem, všimneme si, že náš časopis prošel několika změnami. Dočkali jsme se nejen nové grafické podoby, ale i rozšíření a propracování jednotlivých rubrik. Přibyly nám tak fejetony, komiksy, nové titulní stránky a mnoho dalšího.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis - březen 2012

Vydáno dne 27. 03. 2012 (2960 přečtení)

Školní rok vstoupil do své třetí čtvrtiny a s ní je tady i náš časopis. Prodlužující se dny věští blížící se jaro a následně i léto, které je pro studenty obzvlášť důležité. Ale nepředbíhejme události. Do velkých prázdnin zbývají ještě tři měsíce.
Hlavním tématem čísla, které držíte v ruce, jsou XXX. letní olympijské hry. Tentokrát se budou konat v metropoli Velké Británie. Londýn se tak stane v historii zatím jediným městem, které se může pyšnit trojnásobným pořadatelstvím tohoto zejména sportovního svátku. Letošní olympijské hry, které odstartují 26. července, navážou na OH konané v Londýně v letech 1908 a 1948.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis - prosinec 2011

Vydáno dne 16. 12. 2011 (3595 přečtení)

Milí studenti, vážení čtenáři,
právě držíte v rukou poslední vydání školního časopisu v tomto kalendářním roce. Načasování odpovídá i obsahu našeho čísla.
Jádro jako obvykle tvoří hlavní téma opřené o vaše vlastní názory. V této rubrice se tentokrát zabýváme vánočními svátky. V grafech zpracované ankety tedy najdete například odpověď na to, kdo vlastně nosí vánoční dárky ve většině rodin studentů našeho gymnázia. Zkuste se v tom předvánočním shonu zastavit a zamyslet se, co pro vás Vánoce vůbec znamenají a jak to bylo dřív. Upřímně se přiznám, že jsem zatím letošními svátky nijak neřešil, a to jsem tradičním zastáncem Vánoc.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 297 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis - říjen 2011

Vydáno dne 19. 10. 2011 (2650 přečtení)

      Vážení čtenáři,

vítám vás na stránkách prvního čísla školního časopisu v tomto školním roce. Žádné významné změny se v časopise neudály, zato o to více událostí potkalo naši školu. Krajští zastupitelé definitivně rozhodli o sloučení s Obchodní akademií Bučovice. Co to pro nás znamená?
Studenti, jak obchodní akademie, tak našeho gymnázia, kteří se na sebe dívali mnohdy skrz prsty, zanedlouho budou navštěvovat stejnou budovu a zčásti je budou učit společní profesoři. Dle mého osobního názoru je to škoda. Myslím, že čím větší spektrum středních škol, tím více spokojených studentů. Doba si ale změnu zřejmě vyžádala. Silné ročníky dětí jsou ty tam a mladí lidé mají jiné starosti než rodit děti. Vždyť odborníci vypočítali, že výchova dítěte do osmnáctého roku věku vyjde na dva miliony korun.
V souvislosti s těmito významnými událostmi je sestaven i obsah našeho časopisu. Přinášíme vám i exkluzivní rozhovor s ředitelem školy, který se našemu časopisu snažil nastínit, jak bude slučování probíhat a čeho všeho se tento proces dotkne. Už tradičně jste se k hlavnímu tématu vyjadřovali i vy, čtenáři, takže si na stránkách našeho časopisu můžete prohlédnout grafy z bleskového průzkumu.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 120 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis 4-2010/2011

Vydáno dne 15. 06. 2011 (3020 přečtení)

     Vážení čtenáři,čas plyne jako voda a já mám tu čest se s vámi setkat na tomto místě naposledy ve školním roce 2010/2011.
Jistě jste si všimli, že nynější vydání není tak obsáhlé jako ta předchozí. Obejdeme se tentokrát i bez některých rubrik, které se k vám vrátí zase v září a s novými pisateli. Hlavní pozornost je věnována kultuře, protože bude bezesporu jednou ze stěžejních aktivit nás všech o velkých prázdninách.
Někteří dozajista zaregistrovali slova o spojování s Obchodní akademií Bučovice, možná jste i viděli naši školu v televizi. Ano, podobné snahy zde byly i v minulosti, ale škola se ubránila. Zatím však ani v tomto případě není rozhodnutí definitivní. Každopádně vás budeme o všech novinkách týkajících se této problematiky informovat v dalších číslech časopisu.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis 3-2010/2011

Vydáno dne 31. 03. 2011 (3376 přečtení)

     Milí přátelé,
nachýlil se čas k dalšímu vydání našeho časopisu. Nynější číslo je zasvěceno tématu cizích jazyků. Každý z nás jistě zná heslo „kolik jazyků umíš, tolikrát si člověkem“ a mnozí dozajista poznali, jak se vám hodiny strávené nad studiem cizího jazyka vyplatily, ať už jste cestovali do sousedního Rakouska nebo daleké Indie. Ale věděli jste, že studium jazyka snižuje například i výskyt Alzheimrovy choroby? Novinkou časopisu je anketa, která se bude vždy vztahovat k hlavnímu tématu, tentokrát tedy k otázce cizích jazyků. Zpracovávají ji studenti kvarty - Jana Mlčoušková a Jan Kubek.
Od posledního vydání čísla neuplynula až taková doba a přesto se stačilo udát několik událostí, které se výrazně zapsaly do běhu školy a které jsme všichni pocítili. Jistě tušíte, že mám na mysli ona rozhodnutí o zrušení osmiletého studijního oboru na našem gymnáziu. Termíny jednání, stanoviska odpovědných politiků a krajských úředníků se měnila jak na běžícím pásu a nebylo tedy jednoduché proti stanovisku bojovat. Nám se to ovšem podařilo. Za dva dny sesbírat necelé čtyři tisíce podpisů je výkon hodný obdivu. A za něj vděčíme vám. Vám všem, kteří jste bojovali (často ve svém volném čase) za svoji školu. Za celý petiční výbor si vám dovolím ještě jednou poděkovat. Bez vás bychom to nezvládli.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis 2-2010/11

Vydáno dne 12. 01. 2011 (3083 přečtení)

     Vážení čtenáři,
právě v rukou držíte druhé číslo časopisu Gym.doc ve školním roce, tedy 2010/2011.V začínajícím roce 2011 bych vám chtěl popřát mnoho úspěchů, jak studijních, tak osobních. S počátkem nového roku vždy přichází spousta předsevzetí. Mnoho z nás by chtělo shodit nějaké to kilo, jiné zase trápí prospěch ve škole, zkrátka každý máme svoje. Zkusme každého v jeho snažení podpořit nebo mu alespoň nebrat naději - je to možná to poslední, co mu zbývá.
V tomto díle se ještě vrátíme ke státním maturitám, jelikož se v souvislosti s nimi vynořila ještě spousta dalších otazníků. Například u mě vyvolalo úsměv na rtech hlasování senátorů, kteří tento projekt smetli ze stolu. Bohudík, nebo možná bohužel, u nás už jistou řádku let funguje parlamentní demokracie a všichni jistě víme, že toto rozhodnutí může jednoduše přehlasovat Poslanecká sněmovna. Náš žurnál si dovolil udělat menší průzkum čistě na Gymnáziu v Bučovicích. S příchodem nového roku i časopis prochází menšími změnami. Budeme se asi muset rozloučit s rubrikou 13. komnata. Ne, že by nám došly prostory. Jen je kvůli bezpečnosti nemůžeme fotografovat. Pokud byste ovšem měli nápad na místnost či zákoutí školy, kde oko studenta nedohlédne, oceníme vaše nápady, které můžete zasílat na mail uvedený na poslední straně nebo na facebookovou stránku časopisu. Tato by měla být v nejbližší době zprovozněna.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis 1-2010/11

Vydáno dne 10. 11. 2010 (3283 přečtení)

     Vážení čtenáři, milí studenti!
Vítám vás na stránkách školního časopisu. Jak jistě všichni víte, náš šéfredaktor nám odmaturoval, a tak nastala otázka, co dál s časopisem. Volba padla na mě a ačkoli jsem se bránil, nakonec jsem se vedení časopisu ujal a začal to brát jako výzvu. Zapojil jsem několik nových redaktorů a musím říct, že se do psaní vrhli s vervou a nadšením. Žádné velké změny se nechystají. Většina rubrik a struktura časopisu zůstává tak, jak jste ji důvěrně znali. V tomto školním roce se můžete těšit ještě na další tři čísla našeho časopisu.
Tématem číslo jedna v říjnu byly rozhodně státní maturity. Média na nás denně chrlila stovky vyjádření odpovědných politiků i názory studentů. Generálka se nevyhla ani našemu gymnáziu a studenti si mohli vyzkoušet jaké je maturovat „nově“. Postřehy a připomínky se pro vás vydala hledat napříč profesorským sborem Veronika Gecová a tím úspěšně zmapovala situaci na našem gymnáziu.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Školní časopis 3-6/2010

Vydáno dne 21. 06. 2010 (3279 přečtení)

   S časem klesá nadšení. Když tento fakt spojíte s maturitou dvou redaktorů, tak vám z tohoto časopisu musí vzniknout čtyřměsíčník namísto běženého dvouměsíčníku. Omlouváme se, ale původní číslo Březen/Duben jsme museli rozšířit o další dva měsíce.
Ano maturity - pro studenty ojedinělá událost, pro kantory běžný konec roku. Z toho studentského pohledu tato zkušenost potkala i mě a musím říct, že kromě velkých nervů to byla nakonec docela zábava (tím nemyslím, že to bylo jednoduché). Všechno máme tedy za sebou a jak mnozí pesimisté říkali na maturitním večírku, naše třída se sešla v plném počtu naposled. Sbohem!
Hodně lidí patrně očekává, že na stránkách toho časopisu najdete rozsáhlou kritiku našich profesorů a závěrem moje rozloučení se s gymnáziem. I když bych to mohl udělat, neboť mně už nikdo nehrozí žádnou přihlouplou důtkou, já školu budu ještě nějaký čas brát jako místo, kde se scházejí moji mladší kamarádi ke kterým se budu rád a často vracet.

Celý článek... | Autor: administrator | Počet komentářů: 61 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

|0-15|15-20|


Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Nejčtenější (3 měsíce)

Neexistují vhodná data!

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

Reklama

Škola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód

Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnázia


DNES SI PŘIPOMÍNÁME
Den afrického dítěte
Vyhlášeno: 1991
Vyhlásil: Organizace africké jednoty (OAU)
Evropský den židovské kultury

Aktuality

28.06.2019: Úřední hodiny

Během hlavních školních prázdnin jsou úřední hodiny kanceláře každou středu od 9 do 12 hodin.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd