Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Školní časopis 3-2010/2011

Vydáno dne 31. 03. 2011 (3220 přečtení)

     Milí přátelé,
nachýlil se čas k dalšímu vydání našeho časopisu. Nynější číslo je zasvěceno tématu cizích jazyků. Každý z nás jistě zná heslo „kolik jazyků umíš, tolikrát si člověkem“ a mnozí dozajista poznali, jak se vám hodiny strávené nad studiem cizího jazyka vyplatily, ať už jste cestovali do sousedního Rakouska nebo daleké Indie. Ale věděli jste, že studium jazyka snižuje například i výskyt Alzheimrovy choroby? Novinkou časopisu je anketa, která se bude vždy vztahovat k hlavnímu tématu, tentokrát tedy k otázce cizích jazyků. Zpracovávají ji studenti kvarty - Jana Mlčoušková a Jan Kubek.
Od posledního vydání čísla neuplynula až taková doba a přesto se stačilo udát několik událostí, které se výrazně zapsaly do běhu školy a které jsme všichni pocítili. Jistě tušíte, že mám na mysli ona rozhodnutí o zrušení osmiletého studijního oboru na našem gymnáziu. Termíny jednání, stanoviska odpovědných politiků a krajských úředníků se měnila jak na běžícím pásu a nebylo tedy jednoduché proti stanovisku bojovat. Nám se to ovšem podařilo. Za dva dny sesbírat necelé čtyři tisíce podpisů je výkon hodný obdivu. A za něj vděčíme vám. Vám všem, kteří jste bojovali (často ve svém volném čase) za svoji školu. Za celý petiční výbor si vám dovolím ještě jednou poděkovat. Bez vás bychom to nezvládli.


Čas neúprosně plyne, a proto se v tomto čísle rozloučíme s redaktory, kteří budou letos maturovat. Veronika Gecová si s námi naposled přiťukne sklenkou vína a Anna Kotolánová pro nás naposled vyzpovídala paní prof. Milfortovou, která nahradila paní prof. Štefkovou. Za jejich obětavou práci pro časopis jim celý redaktorský výbor ze srdce děkuje. O své oblíbené rubriky ale nepřijdete. Štaci Veroniky Gecové převezme zdatný novinář Tomáš Kremr a Aničku nahradí Šárka Zbožínková. Nesmíme zapomenout ani na Elišku Brejškovou a Lucii Slezáčkovou, které budou pro náš časopis sledovat, co se děje na kulturním poli.
V letošním školním roce se prostřednictvím časopisu setkáme snad ještě jednou, a to na přelomu května a června. Do té doby vám přeji spoustu studijních úspěchů, protože teď je právě ta doba, kdy byste měli soustředit veškeré síly na studium (abyste to nakonec nemuseli narychlo vylepšovat). Ale pozor, není moudrý ten, kdo ví mnoho, ale ten, kdo ví, co je třeba!

Doktor alias Filip Zachariaš


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Nejčtenější (3 měsíce)

Neexistují vhodná data!

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód

Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnáziaAktuality

28.06.2019: Úřední hodiny

Během hlavních školních prázdnin jsou úřední hodiny kanceláře každou středu od 9 do 12 hodin.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28      

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd