Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Stříbro pro florbalisty na turnaji středních škol

Vydáno dne 19. 12. 2012 (1349 přečtení)

Poslední šance pro "florbalovou" oktávu postoupit do krajského kola přišla v úterý 18.12., kdy se odehrálo okresní kolo středních škol ve Slavkově. Pět z dvanácti hráčů bučovického týmu totiž bylo právě z této třídy. S podobným záměrem ale přijely do haly ZŠ Komenského i další čtyři týmy, včetně hlavního konkurenta - Gymnázia Vyškov.

Soupeřem na úvod byla bývalá SŠZZE Vyškov, která už byla rozehraná a měla na svém kontě tři body po vítězství nad ISŠ Slavkov. Naše družstvo moc času na aklimatizaci na nepatrně větší rozměry hřiště než v gympl aréně nedostalo. Jen štěstí a brankář Tadeáš Tupý se přičinili, že soupeř nevstřelil branku. A cesta ke vstřelení branky, potažmo k vítězství, se tak zdála být hodně obtížná. Živelné pojetí hry v podání Vyškovanů však přerostlo únosné meze a soupeř se naštěstí pro Bučovice sám připravil o možnost zúročit svoji převahu. V sedmé minutě po ostrém zákroku zůstal ležet na zemi Tomáš Patsch a možná s vědomím, že to opravdu bylo na "dvojku" si soupeř jakoby ani nevšimnul Martina Lanžhotského, který pokračoval v útoku a sám před brankou nezaváhal. Soupeři obdržená branka na náladě rozhodně nepřidala a po dalším zbytečném faulu se nechal jeden z hráčů SŠZZE vyloučit. Nevhodným komentářem si cestou k trestné lavici vykoledoval vyloučení do konce utkání. Automaticky to znamenalo další - pětiminutové - vyloučení. Protože vše proběhlo v desáté minutě a zápasy se hráli pouze na patnáct minut, znamenalo to přesilovku do konce utkání. Nemohoucnost Bučovic se projevila, když soupeř i ve třech představoval větší riziko pro našeho brankáře než celá naše pětice. O výhodu připravil své družstvo Petr Jakubčík, který zahrál míček na zemi a následovalo vyrovnání poměru hráčů na 4-4. Utkání naplněné spíš neflorbalovými momenty skončilo hubeným vítězstvím Bučovic.

Klíčovým utkání byl druhý zápas proti Gymnáziu Vyškov. Hra po prvním vyblázněném zápase začala nabývat na kvalitě a po zásluze se díky kombinaci Patsch - Jakubčík podařilo druhému jmenovanému poslat Bučovice do vedení v sedmé minutě. Možnost uklidnit hru s hlídat si vedení nám soupeř umožnil po faulu na Tomáše Vykoukala. Z výhody se však vyklubala nevýhoda, protože Vyškovanům se podařilo využít vytažené obrany a srovnat v oslabení na 1:1. Do kolen pak Bučovice poslala další branka v 11. minutě na 1:2, když soupeř dokonal obrat utkání. O to více pak zamrzely nevyužité šance před vyškovskou brankou, které i díky soupeřovu brankáři neskončily změnou skóre ve prospěch Bučovic.

Vzhledem k výsledku utkání už gymnázium nemělo šanci ovlivnit přímo výsledek turnaje a muselo se spolehnout jedině na zaváhání Gymnázia Vyškov...a zvítězit v ostatních utkáních. Proti SOŠ Vyškov se nám opět podařilo vykročit lépe než soupeři, když v páté minutě střelou přímo z volného úderu překvapil jejich brankáře Tomáš Vykoukal. Ani tentokrát však Bučovice nedokázaly v klidu podržet míček a ovládnout tak hru. Šance většinou končily neúspěšnou přihrávkou nebo nepřesnou střelou a soupeř se tak poměrně snadno dostával do protiútoku. Jeden z nich bohužel v deváté minutě skončil vyrovnáním na 1:1. Na obou stranách se pak přestalo dařit střelcům a utkání se uzavřelo patem, který ani jednomu týmu nepomohl.

S průměrem jedné vstřelené branky na utkání vstoupilo gymnázium do posledního duelu proti ISŠ Slavkov. Oproti předchozím utkáním, kdy první branku vstřelilo naše družstvo, se poprvé z přesného zásahu radoval soupeř. Naštěstí branka padla ve druhé minutě a zbylo tak dost času na reakci. Vyrovnání přinesla spolupráce Lanžhotského s Jakubčíkem, který vstřelil svoji druhou branku na turnaji. Hned po buly Petr Jakubčík překvapil soupeře, sám prošel před brankáře a otočil zápas na 2:1 pro Bučovice. Prokletí jedné branky na zápas se tak zlomilo a probuzený střelec Jakubčík v deváté minutě po nahrávce Tomáše Patsche tečnutím před brankou dosáhl čistého hattricku. Dvě minuty před koncem se soupeř snažil o hru bez brankáře, ale gól si na svoje konto připsali postupně jen bučovičtí - Reška, Patsch a Jakubčík. Zápas skončil 6:1 a díky tomu měly Bučovice nejlepší skóre ze všech týmů. Jenže v bodovém součtu k úspěchu chyběly tři body ztracené s Gymnáziem Vyškov a to znamenalo celkové druhé místo.

Za bučovický tým nastoupili v brance Tadeáš Tupý a Tomáš Veselý, obranu měly na starosti dvojice Charvát - Vykoukal a Křivák - Lehký. Útočné trojice hrály v sestavě Patsch - Lanžhotský - Jakubčík a Reška - Horňák - Jančík.