Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Bučovické střední školy znají své přeborníky

Vydáno dne 31. 01. 2007 (2534 přečtení)

Ve dnech 25. a 26. ledna se na obou bučovických středních školách uskutečnily turnaje o přeborníka šachu.

První klání v královské hře proběhlo ve čtvrtek na Obchodní akademii. Mezi patnácti studenty probíhaly urputné boje, kdy se často hrálo až do posledních vteřin. Nakonec jasně zvítězil vyškovský šachista, student 2.A, Jiří Pech, který dokázal porazit všechny své soupeře a nedal nikomu zapochybovat, kdo je na „Obchodce“ nejlepší. Na dalších dvou místech se umístili studenti 3.A Petr Šíp a Jan Slavík, oba s pěti body, Petr s lepším pomocným hodnocením. Vítězi věnovalo ředitelství Obchodní akademie pěknou soupravu stolních her, aby se mohl i nadále zdokonalovat, nejen v šachu.

V pátek na Gymnáziu byla účast ještě větší a rozmanitější. Ke 14 chlapcům se přidala také tři děvčata. Všem nakonec ukázal záda a zvítězil teprve primán Víťa Sedlář z bučovického šachového klubu, kterého dokázala jediná potrápit Klára Čermáková (třetí místo, V.), když uhrála remízu. Na druhém místě skončil Jan Rauš (V.), který sice prohrál s vítězem, ale zároveň dokázal porazit třetí Kláru. Pořadatele zaskočila neúčast některých špičkových hráčů z vyšších ročníků, kteří mohli pořadím znatelně zamíchat. I tak měl turnaj vysokou úroveň. Vítěz obdržel věcnou cenu, tentokrát knihu „234 českých osobností“.

Turnaj obdobného rázu proběhne také na základních školách. Vzhledem k často malému zájmu jej však děláme jako otevřený přebor, takže zde mají žáci bučovských škol možnost poměřit své síly třeba s Brňáky nebo Vyškováky. Letos se uskuteční 11. ročník Ananasového poháru 14. března na ZŠ 711. Srdečně zveme všechny žáčky obou základních škol.