Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Lyžařský kurz GOA Bučovice 2018 a opožděná sněhová nadílka

Vydáno dne 23. 01. 2018 (682 přečtení)

Sněhu jako když pocukruje, ale sjezdovky v provozu. Tak vypadal z pohledu 61 studentů prvních ročníků v neděli 14. 1. 2018 areál horského střediska Karlov. Skupina se sedmičlenným doprovodem zaplnila stejnojmenný hotel do posledního místečka a hned po obědě se vydala na obhlídku sjezdovky Myšák.Od pondělka do čtvrtka se nejen Myšák, ale i Katrák a Karlovský expres staly arénou pro lyžařské a snowboardové radovánky. A radovat se bylo z čeho. V úterý začal padat sníh a až do odjezdu jen s výjimkou jednoho dopoledne nepřestal. Příroda se pokoušela vynahradit blátivé vánoční svátky a dařilo se jí až moc. Místo strachu z nedostatku sněhu nastoupily vlivem zpráv z paralyzovaných českých silnic obavy, zda se bude možné dostat bez potíží zpět.

Vrcholem výcviku byl závod ve slalomu, rozdělený do šesti kategorií podle pohlaví, výkonnosti a druhu „prkýnek“. Mezi snowboarďáky byli nejrychlejší Adéla Mrázková a Jakub Tichý. V kategorii akrobatických lyžařů nastoupili členové třetího a čtvrtého družstva a z nich do cíle nejrychleji dorazili Klára Krýsová a Matyáš Hýbl. Top kategorii vyhrály hned dvě dívky se shodným časem – Simona Horáčková a Marcela Pokorná, u chlapců projel trať za nejkratší čas Lukáš Poul. Radost instruktorů Ireny Vintrové, Zdenky Lokajové, Slavomíra Mladějovského, Josefa Křížky, Bronislava Hanzla a Jana Stavělíka pramenila především ze zdárného dokončení závodu všech zúčastněných bez diskvalifikací.

Důležitou součástí kurzu jsou i večerní soutěže, které byly letos kvalitativně a výkonnostně vyrovnané, že často ani nebylo možné určit jednoho vítěze. Hned v první pěvecké soutěži „Karlov hledá superstar“ bylo oceněno hned pět vystoupení. V kategorii anglicky zpívajících vyhrála Aneta Hanousková, éterická Eva Červinková zvítězila díky procítěnému podání, českou Adele letošního kurzu byla Adéla Mrázková, nejlepšími zpěvačkami pohádkových písniček byla tzv. siamská dvojčata Veronika Elznerová a Markéta Kohoutková a především svojí show zaujala formace Denisa Macháňová, Lukáš Pekařík, Kryštof Indruch a MarcelaA Pokorná (A na konci není překlep, ale stěžejní hláška při zpěvu skupiny Marcela a její tygři).

Vědomostní kvíz „Chcete být milionářem“ ovládnul Martin Machorek, škoda jen, že se o finanční částku nehrálo doopravdy. Taneční „Star Dance“ byla pestrou přehlídkou všech možných kombinací a cenu poroty si odnesli Nikol Němečková s Adamem Skřivánkem za latinskoamerické tance, Karolína Machynková s Matyášem Hýblem za discoremix, Sabina Kohoutková, Tereza Tichá a Štěpán Dejdar za street dance, Vít Klučka s Petrem Zezulou pak excelovali v neklasicky klasickém tanci.

Volné pole působnosti měli účastníci „Karlov hledá talent“. Ze všech možných disciplín se mezi nejkvalitnější čísla zařadil trapnomagik Jakub Tichý, zpěvák Tomáš Hýbl a žonglér s kelímkem a kostkami Matyáš Hýbl.

A když se ani po cestě domů nic vážného nestalo a v páteční poledne autobus dorazil zpět do Bučovic, bylo možné prohlásit kurz bez zbytečné skromnosti za úspěšně ukončený.


[Akt. známka: 1,13 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód
Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnáziaAktuality

12.12.2018: Vánoční koncert

V úterní podvečer 18. 12. 2018 (od 17 hodin) proběhne v aule školy tradiční vánoční koncert nejmladších ročníků osmiletého studia gymnázia - primy a sekundy.

12.12.2018: Divadlo Bolka Polívky
V úterý 18. 12. 2018 navštíví první dva ročníky oboru obchodní akademie divadelní představení v Brně - Divadlo Bolka Polívky.

12.12.2018: Anglické divadelní představení
V pondělí 17. 12. 2018 se vydává výprava 8 tříd nejstarších ročníků do Brna na anglické divadelní představení "Adrian Mole".

12.12.2018: Představení MU
V pátek 14. prosince přijdou zástupci MU Brno představit současnou nabídku oborů maturitním třídám.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd