Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Florbalová doba bronzová

Vydáno dne 17. 12. 2017 (398 přečtení)

Stejně jako hoši z tercie a kvarty, tak i jejich mladší následovníci při odjezdu na okresní kolo ve florbalu pomýšleli jen na příčky nejvyšší. Starším chlapcům se podařilo vyšplhat na třetí stupínek shora, mladší si v pátek 15. 12. chtěli v hale ZŠ Purkyňova Vyškov stoupnout ještě výš. Do základní skupiny byli nasazeni spolu se ZŠ Drnovice a ZŠ Komenského Slavkov.

Slavkov se v minulých letech dokázal prosadit i na krajské a celostátní úrovni. Ale sestava se výrazně obměnila a na okresním turnaji nedominovala jako v předchozích letech, což dokumentovala i porážka 1:4 od Drnovic v prvním zápase. Jenže Bučovice se dlouho nemohly prosadit. Až "malý, ale šikovný" Vojta Prokop se sám dostal před brankáře a nezaváhal. Další z primánů Tadeáš Tihelka se nenechal zahanbit a zvýšil bučovický náskok. Dvakrát po sobě se pak s pomocí Vojty Vráblíka trefil Adam Doupovec, aby pak sám nahrál Štěpánu Hrozovi. Mezitím se poprvé podařilo skórovat i soupeři. Závěr byl z obou stran chaotický, z pohledu Bučovic přišla nejprve přesilovka a pak oslabení. Míček poslední dvě minuty měli všichni a vlastně nikdo, což za stavu 5:1 už bučovickým gymnazistům nevadilo.

Kdyby ve sportu fungovala spravedlnost, pak by podle způsobu hry musely zvítězit Bučovice rozdílem třídy. Ale realita byla jiná! Drnovice v první minutě vstřelily branku a i když pak prakticky nepřešly polovinu hřiště, nedovolily "zbylých" osmnáct minut, aby Bučovice srovnaly. Přitom právě jediná branka scházela k postupu do finále. Drnovická reklama na beton odsoudila tým GOA k boji o třetí místo.

Rousínov postupoval před týdnem jako jasný suverén, ale mimo domácí halu snad úplně ztratil sebevědomí. Naopak jako mávnutím kouzelného proutku nebo spíš hokejky se splnilo přání konečně vstřelit branku Tomáši Holíčkovi a Vojtěchu Vráblíkovi. Rousínov hrozil jen brejky, které likvidovalo obranné kvarteto Zbyněk Machala, Vojtěch Procházka, Šimon Rýzner, Tom Tran. Překonat je se sice Rousínovu nakonec přeci jen povedlo, ale jejich rozdmýchanou jiskřičku naděje sfouknul gólem na 3:1 Adam Doupovec.

Výsledek lze sice hodnotit jako úspěch, ale tým si za předváděnou hru rozhodně finále zasloužil více než destruktivní Drnovice. I přes výborný výkon a průměr jedné obdržené branky na zápas proto brankář Jan Gottwald litoval právě jen té jediné. Díky výhře v posledním utkání se domů jelo veseleji a s diplomem za třetí místo.


[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód
Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnáziaAktuality

12.12.2018: Vánoční koncert

V úterní podvečer 18. 12. 2018 (od 17 hodin) proběhne v aule školy tradiční vánoční koncert nejmladších ročníků osmiletého studia gymnázia - primy a sekundy.

12.12.2018: Divadlo Bolka Polívky
V úterý 18. 12. 2018 navštíví první dva ročníky oboru obchodní akademie divadelní představení v Brně - Divadlo Bolka Polívky.

12.12.2018: Anglické divadelní představení
V pondělí 17. 12. 2018 se vydává výprava 8 tříd nejstarších ročníků do Brna na anglické divadelní představení "Adrian Mole".

12.12.2018: Představení MU
V pátek 14. prosince přijdou zástupci MU Brno představit současnou nabídku oborů maturitním třídám.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd