Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Florbalové třikrát a...ještě

Vydáno dne 15. 11. 2017 (607 přečtení)

Dva dny před Dnem studentstva se deset chlapců z tercie a kvarty těšilo na jiný svátek - florbalový. V případě úspěchu si hoši navíc mohli zajistit jeho pokračování v podobě postupu. Los tentokrát výběr GOA Bučovice vyslal do haly ZŠ Komenského Slavkov.

Zvláštní pocit z utkání musel mít trenér ZŠ Tyršova Slavkov Petr Líznar, protože ještě před šesti lety nastupoval za školní výběr v dresu Bučovic. Žádný sentimentální nádech ale utkání nemělo a pětibranková šňůra Bučovic během první desetiminutovky prakticky rozhodla. O branky se podělil David Mládek, Jan Mlčoušek (asistence Tomáš Zbytek), Milan Prokop, Jiří Bašta (asistence Tomáš Zbytek) a Marek Doležal. Pak ale přišel útlum a než tým zjistil, že samo se utkání nedohraje, byl stav 5:2. Bučovická přesilovka trápení neutnula a hra působila dojmem, že početní výhodu mají Brankovice. I ve čtyřech totiž měly převahu a řadu šancí. Štěstí a Tomáš Fryč v brance ale byly na straně bučovických. Jediný protiútok totiž přetavil v branku Robert Gonda, čímž uzavřel skóre na 6:2.

S myšlenkou splatit dluh z fotbalu, kdy postupovaly Brankovice na lepší skóre, vstupovaly Bučovice do dalšího utkání. Výhra by současně Bučovicím pojistila postup z prvního místa a tím i snadnějšího soupeře v baráži. Plány jsou ale jedna věc, realita je často jiná. Dokladem byl gól Brankovic ve třetí minutě a hlavně marná snaha udržet se na polovině soupeře. Prvotní šok opadnul a všem jakoby spadlo z nohou těžké závaží, když kombinaci Prokop - Gonda zakončil vyrovnávací brankou druhý z jmenovaných. Najednou se karta obrátila a bučovických hráčů bylo plné hřiště, stejně jako gólů v protější brance. Dvakrát zaúřadoval David Mládek, jedenkrát Jiří Bašta po nahrávce Marka Doležala, brankou na 5:1 vstřelenou se závěrečnou sirénou si po předchozím neuznaném gólu udělal radost Milan Prokop.

Baráž o postup do okresního kola svedla proti sobě vítěze skupiny B - Bučovice a druhého ze skupiny A - Otnice. Výkon se sice oproti předchozím zápasům výrazně zlepšil, ale stejně tak se herně vpřed posunul i soupeř! Tentokrát ale Bučovice odehrály zápas bez výraznějších výkyvů a i když na první úspěch z hokejky Roberta Gondy (za asistence Milana Prokopa) Otnice zareagovaly vyrovnáním, z tempa je to nevyvedlo. Po gólech Tomáše Zbytka a Milana Prokopa gymnazisté odskočili do vedení a radost z postupu jim nezkazila ani branka snižující na konečných 3:2.

Třikrát a dost...platí jen na dočasně. Okresní kolo proběhne totiž už 24.11. ve Vyškově. A nikdo by se asi nermoutil, kdyby i tentokrát bylo další "ještě".

Sestava:

brankář: Tomáš Fryč

obrana: David Mládek, Jiří Bašta, Václav Chmelař

útok 1: Robert Gonda, Marek Doležal, Milan Prokop

útok 2: Tomáš Zbytek, Radek Pflimpfl, Jan Mlčoušek


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód
Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnáziaAktuality

12.12.2018: Vánoční koncert

V úterní podvečer 18. 12. 2018 (od 17 hodin) proběhne v aule školy tradiční vánoční koncert nejmladších ročníků osmiletého studia gymnázia - primy a sekundy.

12.12.2018: Divadlo Bolka Polívky
V úterý 18. 12. 2018 navštíví první dva ročníky oboru obchodní akademie divadelní představení v Brně - Divadlo Bolka Polívky.

12.12.2018: Anglické divadelní představení
V pondělí 17. 12. 2018 se vydává výprava 8 tříd nejstarších ročníků do Brna na anglické divadelní představení "Adrian Mole".

12.12.2018: Představení MU
V pátek 14. prosince přijdou zástupci MU Brno představit současnou nabídku oborů maturitním třídám.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Prosinec  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd