Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Překvapivý bronz

Vydáno dne 25. 10. 2017 (474 přečtení)

Stolní tenisté ze základních škol vyškovského okresu se den před podzimními prázdninami utkali o titul přeborníka okresu a postup do krajského kola. Svoje zastoupení mělo v kategorii dívek i chlapců také GOA Bučovice.

Děvčata byla nalosována do jedné ze dvou tříčlenných skupin spolu se základními školami z Vyškova – Letní pole a pořádající Tyršova. I když se žádná z bučovických hráček nevěnuje stolnímu tenisu na závodní úrovni a v základní části se jim nepodařilo získat ani bod, bylo patrné postupné zlepšování výkonu. Zlepšit náladu si nakonec mohly všechny bučovické hráčky. Každá z nich totiž v posledním zápase o páté místo zvítězila. Výhru zaznamenala jak Elen Bílková a Alžběta Hrozová v singlech, tak i dvojice Natálie Dohnalová - Alžběta Hrozová ve čtyřhře. Děvčata z tercie nakonec kromě pátého místa získala i motivaci pro příští rok, aby se doma oháněla pinkponkovou pálkou o něco častěji.

O poznání rychlejší výměny byly k vidění u chlapců, kterých bylo o dvě družstva více a hrálo se tak ve dvou čtyřčlenných skupinách. Ale ani tady nepatřili hoši z Bučovic k favoritům. Síla týmu byla založena na „profi“ hráči Tomáši Holíčkovi ze sekundy a „garážovým borcům“. Milan Prokop a Václav Chmelař, hrající stolní tenis jen příležitostně, ale Tomášovi zdatně pomáhali se získáváním bodů, i když rozjezd do turnaje byl poněkud pomalejší.

Proti Brankovicím se totiž hoši spíš jen rozkoukávali a zápas provázelo několik kuriozit jako, že set skončil už při sedmi bodech místo jedenácti a jak se dá hrát i s pálkou bez potahu. Výsledkem byla porážka 2:4.

Oproti tomu jako expres zápas by se dal označit duel s Rousínovem, který skončil nejrychlejším možným způsobem 4:0 a nedošlo tak ani na druhé kolo dvouher.

Stejně jako děvčata i hoši se zlepšovali a v důležitém posledním utkání nepříjemně překvapili domácí ZŠ Tyršova. Hrálo se až do posledního singlu, který rozhodl o vítězství Bučovic 4:3.

Ve skupině se o umístění muselo rozhodovat podle minitabulky mezi třemi týmy se stejným počtem výher. Turnajová matematika byla hodně zamotaná... Ve skupině druhé Bučovice měly jisté třetí místo v případě své prohry i prohry ZŠ Tyršova v semifinále. Pozici nejsilnějších týmů a finálovou účast si skutečně vybojovaly týmy ZŠ Drnovice a ZŠ Letní pole. Na GOA Bučovice „zbyla“ třetí příčka, kterou lze ale považovat opravdu za překvapivý úspěch!

Fotogalerie


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Mobilní verze

Gymnázium Bučovice
gymbuc.wirenode.mobi

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód
Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnázia


DNES SI PŘIPOMÍNÁME

Světový den televize
Vyhlášeno: 1996
Vyhlásil: OSN

Světový den pozdravů
Vyhlášeno: 1973

Mezinárodní den filozofie
Vyhlásil: OSN

Aktuality

Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd