Gymnázium Bučovice

Přeskočit na obsah

Fotbalisté neporažení...ale druzí

Vydáno dne 27. 09. 2017 (461 přečtení)

Dvojroli pořadatele i účastníka sehrálo družstvo GOA Bučovice v okrskovém kole minikopané základních škol. Turnaj proběhl ve středu 27. 9. a jediným mimobučovickým účastníkem ze čtyř bylo družstvo ZŠ Brankovice. Loňský suverén ZŠ 710 přišel o nejsilnější hráče a dveře k vítězství tak byly otevřené všem...

Výhodu domácího prostředí využili gymnazisté dokonale a brzy šli do vedení zásluhou gólu Adama Doupovce. Vedení a držení míče na polovině soupeře nasvědčovalo tomu, že by vše mělo proběhnout hladce. Jenže množství neproměněných tutovek umožnilo soupeři se trochu rozkoukat a osmělit. Výsledkem bylo, že ze čtyř šancí „desítky“ padly dvě branky a z pohodového zápasu se stal boj. Další spálené šance jen zvyšovaly nervozitu, ale vyrovnávací gól Roberta Gondy na 2:2 dal domácím křídla. Třetí brankou Vojty Vráblíka po zásluze GOA Bučovice porazilo ZŠ Bučovice 710 v poměru 3:2.

Podobným stylem se začalo odvíjet i utkání proti druhé základní škole stojící na kopci nad gymnáziem – ZŠ 711. Snad ještě výraznější šance na straně pořádajícího týmu a o to větší beznaděj, když se žádnou nepodařilo přetavit v branku. Nakonec pomohl soupeř, který si vstřelil vlastní gól. Z odčarované branky musel brankař lovit míč ještě čtyřikrát (střelci – Prokop, Doupovec, Chmelař, Vráblík), zatímco domácí gólman David Mládek uhájil čisté konto. Skóre 5:0 a výsledky dalších zápasů pak určily, že v posledním zápase půjde o přímý souboj dvou neporažených týmů – GOA Bučovice a ZŠ Brankovice.

Oba týmy se dlouho jen přetahovaly a do útočných aktivit se pouštěly jen zvolna. Představení hodné finále odstartoval až v druhém poločase Robert Gonda brankou na 1:0. Brankovice musely přidat a hostitelé se začali soustředit na bránění hubeného vedení. Zákonitě přišel trest v podobě vyrovnání. Remíza by znamenala celkové vítězství Brankovic a tak se gymnazisté opět museli pustit do útočení. A když tři minuty před koncem zavěsil Vojta Vráblík, byla nevýhoda nutnosti útočit na straně Brankovic. Ani napodruhé se Bučovicím nepodařilo uhájit vedení a konečný stav 2:2 přisoudil postup do okresního kola ZŠ Brankovice.

Při stejném rozdílu skóre rozhodl o vítězi až vyšší počet vstřelených branek. Domácí tak mohou litovat spousty neproměněných šancí, protože pouze jediná branka je mohla posunout do dalšího kola. Rozhodně je ale potřeba zdůraznit, že na hřišti ani jedinkrát neprohráli!

V brance dokázal svůj tým podržet David Mládek i na část utkání zaskakující Václav Chmelař. Spolehlivé obraně vévodil zejména Marek Doležal, který se kromě obrany velmi účelně zapojoval i do útoku. Útočníci do jednoho splnili svoji roli a každý z nich vstřelil nejméně jednu branku. Týmu tedy nelze nic vytknout a slib, že si vše vynahradí na florbalu je určitě potřeba brát vážně!

Sestava:

brankář: David Mládek (poločas proti Brankovicím – Václav Chmelař)

obrana: Tomáš Fryč – Tomáš Zbytek, Marek Doležal – Václav Chmelař

útočníci: Robert Gonda – Milan Prokop, Adam Doupovec – Vojtěch Vráblík


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: Jan Stavělík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Navigace

Bezdrátová škola


Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Modernizace výuky

Mobilní verze

Gymnázium Bučovice
gymbuc.wirenode.mobi

Informační brána

Portál umožňující z jednoho místa využívat různé české a zahraniční zdroje (knihovny, katalogy, databáze, atd).

hledej

Nalézt e-časopis

Rozhraní vyhledávající volně dostupné elektronické časopisy.

Bučovicko obrazem


Hotel

ReklamaOptimalizace PageRank.czŠkola je zapojena do projektu Masarykovy univerzity: Ambasadoři MUÚřad práce Vyškov - portál

Zlatý certifikát společnosti Scio
Zprostředkovatel internetového připojení školy - VIVO CONNECTION
progeCAD logo
optimalizace PageRank.cz

Základní informace

Telefon
Kancelář + fax:
+420 517 383 119
Ředitel:
+420 517 384 263

Adresa:
Bučovice, Součkova 500
E-mail:
gymbuc@gymbuc.cz


Rozvrhy a suplováníRozvrh
SuplováníZadej vstupní kód
Jídelní lístek (OA)Objednávka obědů

Odhlašování obědů osobně nebo telefonicky do 14 hodin den předem. Odhlašování přes internet nebo box v jídelně dva dny předem do 20 hodin.
Přijímací zkoušky Cermat
ukázkové úlohy (5. / 9. třída)


Knihovna gymnázia


DNES SI PŘIPOMÍNÁME

Světový den televize
Vyhlášeno: 1996
Vyhlásil: OSN

Světový den pozdravů
Vyhlášeno: 1973

Mezinárodní den filozofie
Vyhlásil: OSN

Aktuality

Databáze neobsahuje žádnou novinku.

Dvojník budovy

I budovy mohou mít své dvojníky

Kalendář

<<  Listopad  >>
PoÚtStČtSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Citáty slavných

Předpověď počasí

Počasí


Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS.

šablonu vytvořili: Jan Koudelka, Radek Drozd