Přeskočit na obsah

Finále gymnastiky - Liberec 2013

Vydáno dne 19. 04. 2013 (2914 přečtení)

Z Poháru pohár
Hned ve třech ze čtyř vypisovaných kategorií postoupila družstva GOA Bučovice do celorepublikového finále Poháru České republiky ve sportovní gymnastice. Již počtvrté za sebou se akce konala v Liberci a díky vzdálenosti se pro dvanáct bučovických reprezentantů odjíždělo již den před závodem v pátek 12.4. A co bylo cílem? Přivézt z Poháru pohár. A to i bez ohledu na to, že tým přišel pro tentokrát o svého důležitého člena - trenéra Petra Petrželu.
Po šestihodinové cestě se bylo potřeba hlavně protáhnout, což skvěle vybavená tělocvična v areálu liberecké Tipsport Arény nabízela více než dostatečně. Páteční trénink tak proběhl v duchu seznamování s nářadím a také se soupeři. Sobotní noc však sebou vzala žerty i dobrou náladu a nahradila je soustředěním a předzávodní nervozitou.
Jako první nastupovali hoši v kategorii základních škol. A pro letošní rok se k trojici "vysloužilých" gymnastů ve složení Blecha, Houšť, Čiháček připojil "profesionál" Pavel Marek. Hned od prvního nářadí bylo vidět, že uvedená sestava může přijít o zlato jen díky nějaké hrubé chybě. K tomu ale naštěstí nedošlo a na soupeře se závod zúžil na boj o druhé místo. Bučovice získaly mistrovský titul a jejich převahu ukázaly i výsledky v soutěži jednotlivců, když obsadili první tři místa v pořadí 1. Pavel Marek 2. Matouš Čiháček 3. Marek Houšť. Pátým místem doplnil své kolegy Tomáš Blecha. Druhým týmem soutěže byla Varnsdorf, třetí pak Opava.

Druhý sled se sestával z družstev chlapců a dívek kategorie středních škol a začínal až v poledne. Bučovické družstvo vloni obsadilo třetí místo za Příbramí a Frýdkem-Místkem. Letos k uvedeným soupeřům přibylo další družstvo z Příbrami a šance na úspěch se tak značně snížily. První dvě místa obsadilo Gymnázium Příbram a SOŠ a VOŠ Příbram a také v tomto ročníku se před Bučovice dostal tým Frýdku-Místku. Nejúspěšnějším závodníkem Bučovic byl 10. David Klement. Na třináctém až patnáctém místě se poskládali Richard Mlčoušek, Milan Marek a Petr Selinger. Celkově družstvo obsadilo čtvrtou příčku.
Ve stejném čase jako chlapci odcvičily i dívky. Družstvo se spoléhalo především o výkon Jany Baštové a Ivany Kučerové, které se gymnastice nejdéle věnovaly jako aktivní závodnice. Uvedenou dvojici doplňovaly Marie Čiháčková a Lucie Ulrichová. Ve slušné konkurenci sestávající se celkem ze 22 závodnic se podařilo prosadit Janě Baštové, která obsadila mezi jednotlivci třetí místo! Závod se povedl i Ivaně Kučerové, jejíž výkon znamenal deváté místo. Družstvo se umístilo stejně jako hoši těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce.
Heslo "Z Poháru pohár" se tak podařilo naplnit a pokračuje tak tradice úspěšných gymnastických výprav, na kterých má kromě závodníků lví podíl především bučovický gymnastický guru Petr Petržela. A právě jemu, ale i všem účastníkům patří poděkování za čas věnovaný přípravě v tomto náročném sportovním odvětví.