Atletky na krajském kole

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 28. 05. 2019

Po úspěšném představení atletek z Gymnázia a OA Bučovice na okresním kole Poháru rozhlasu jsme se vydali reprezentovat naši školu do Břeclavi na kolo krajské, které se konalo 17. května. Jak už to tak bývá, nemoc zasáhla do úspěšné sestavy, a tak jsme vyjeli ve složení Veronika Andrýsková, Tereza Janů, Barbora Minaříková, Natálie Dohnalová, Alžběta Hrozová, Pavla Kolkopová, Kateřina Zemánková a Tereza Hanousková.
Konkurence byla obrovská, avšak děvčata se v každé disciplíně zlepšovala a bodový příděl rostl. Na medailové pozici se naše atletky objevily celkem třikrát. V běhu na 800 m v čase 2:35,15 se Veronika Andrýsková umístila za suverénní běžkyní z Blanska Pavlou Štoudkovou. Stejná závodnice odsunula na druhou pozici v běhu na 60 m i Terezu Janů. Třetím stříbrným umístěním byl výkon opět Terezy ve skoku dalekém, kterým si posunula svůj školní rekord na hranici 485 cm. V této disciplíně zvítězila výborná vícebojařka z Blanska Veronika Jakusidisová. V celkovém hodnocení jednotlivkyň se do nejlepší desítky dostala Tereza Janů z osmého a Veronika z desátého místa.

V kategorii družstev jsme skončili na nepopulárním, ale vynikajícím čtvrtém místě před družstvy ze Znojma, Hodonína, Tišnova i sportovního gymnázia z Brna. Děvčata si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony.