Úspěšní písaři z obchodní akademie

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Soutěže, Vydáno dne: 29. 03. 2019

V úterý ráno 26. března 2019 zamířili vybraní studenti obchodní akademie do Brna, kde se konala na Obchodní akademii, Střední odborné škole knihovnické a Vyšší odborné škole krajská soutěž v grafických disciplínách. Účastníci mohli změřit své síly ve 4 kategoriích, a to v opisu textu za 10 minut, korektuře textu, wordprocessingu a záznamu mluveného slova. Nejvíce je vždy zastoupený opis textu. Soutěže se zúčastnili nejlepší písaři z Jihomoravského kraje. Přihlásilo se 9 středních škol, které zastupovalo 29 soutěžících.

Hlavní, tedy královské disciplíny, opisu textu za 10 minut se zúčastnili i studenti naší školy: Vít Klučka ze 2. AO třídy, Matěj Bělohoubek ze 3. AO a Martina Růžičková ze 4. AO třídy. Závodníci opisovali neznámý text z papírové předlohy a za každou neopravenou chybu se odečítalo 50 trestných úhozů.
Výborného úspěchu opět dosáhl Matěj Bělohoubek, který svým výkonem 3 537 čistých úhozů s procentem chyb 0,05 obsadil 2. místo a může tedy očekávat nominaci na mistrovství republiky v grafických disciplínách v Ostravě. S velkou konkurencí se dokázala vyrovnat i Martina Růžičková, která velmi dobrým výkonem 3 278 čistých úhozů s procentem chyb 0,21 vybojovala velmi cenné 5. místo. Ve výsledkové listině se neztratil ani Vít Klučka, který svým opisem potvrdil kvality nadějného písaře.
Všem našim reprezentantům blahopřejeme a do dalšího ročníku soutěže v grafických disciplínách přejeme stejně jako dalším studentům stále vyšší a kvalitnější výkony.

Ing. Dagmar Šmaková
učitelka písemné elektronické komunikace