Atletický talent Jakub Bárek

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 08. 03. 2019

V měsíci únoru se v Praze a Ostravě konaly dva velké atletické svátky. Oba nesly bučovickou stopu, protože v dresu AHA Vyškov v nich nastoupil student septima GOA Bučovice - Jakub Bárek.

Halové mistrovství ČR dorostu a juniorů proběhlo v hale Otakara Jandery. Atletický areál v pražské Stromovce hostil celkem 749 nejlepších atletů. V běhu na 1500 m v juniorské kategorii Jakub skončil na vynikajícím 8. místě s časem 4: 14,31. Kromě toho byl členem štafety na 4 x 200 m, která doběhla na 10. místě.

Na "Atletickém čtvrtku" v Ostravě – Vítkovicích se Jakubovi dařilo ještě lépe. Závod v běhu na 1500 m v kategorii mužů vyhrál, a to v senzačním čase 4: 10,34, který se stal jeho novým osobním rekordem. Posunul tak současně i hranici školního rekordu již o patnáct sekund oproti výkonům předcházejích rekordmanů Dušana Šmída a Martina Petržely.

Gratulujeme ke skvělým sportovním výkonům a přejeme další úspěšné starty a posouvání hranic osobních rekordů!