Volejbalisté dvakrát krůček od postupu...

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 15. 03. 2018

Výprava volejbalistek a volejbalistů GOA Bučovice odjížděla ve středu 14. 3. sice jen do nedalekého Slavkova, přesto v atmosféře cesty do neznáma. Od pořadatelů totiž nedorazil žádný časový rozpis a nikdo netušil, proti komu se vlastně bude hrát. Dokonce ani na úvodním nástupu ještě nebylo jasné, zda je sestava účastníků kompletní. Na místo ze všech středních škol okresu nedorazili chlapci SOŠ a SOU Vyškov Sochorova a až telefonát potvrdil, že z důvodu nemoci trenéra se tým nedostaví.

Prvním vrcholem turnaje byl finálový zápas dívek GOA Bučovice a GSOŠZE Vyškov. V úvodu se podařilo Bučovicím soupeřky dostat pod tlak šňůrou drtivých servisů. Vyškovanky ale dokázaly srovnat a otočit nepříznivý vývoj. Postupem času získaly převahu a využívaly sehranosti z oddílu, ve kterém společně nastupují v oficiálních soutěžích. Bučovice byly rozhodně důstojným soupeřem, ale často díky menší sehranosti ztrácely i lehké míče, což bylo nakonec rozhodujícím faktorem. I přesto si děvčata ze Slavkova odvezly pěkné druhé místo v okrese.

Ideální vzestupnou tendenci po stránce obtížnosti měli narýsovanou ve svém turnaji chlapi z GOA Bučovice. Na úvod si poměrně hladce poradili s týmem domácího ISŠ Slavkov 2:0 na sety a mohli se tak v hale adaptovat a vyzkoušet některé útočné varianty. Na smečích se dařilo proměňovat míče nachystané nahrávačem Ondřejem Janegou zejména Štěpánu Bílkovi, Vilému Gottwaldovi i Lukáši Kubíčkovi. Chytrými míči za bloky se dobře uvedl Jan Zbytek a velké nasazení v poli předváděl Jakub Polouček i za cenu roztržených tepláků.

Vrcholem turnaje z diváckého hlediska byl bezesporu střet GOA Bučovice a GSOŠZE Vyškov. První set vyzněl poměrně jednoznačně pro Bučovice, které si udržovaly pětibodový náskok, který jim vydržel až do závěru. Ve druhém setu začala přetahovaná, ve které větší nasazení a důraz u sítě přinesl Vyškovu srovnání na 1:1. Rozhodnout se tedy muselo v tiebreaku do patnácti míčů. Nervy byly na pochodu a každý bod i chyba hrály roli. Koncovka za stavu 14:12 pro Bučovice vypadala velmi slibně a k postupu do krajského kola chyběl jediný míč. Jenže ve sportu a ve volejbalu zvlášť se může stát cokoliv. Bohužel se „cokoliv“ stalo a čtyři míče v řadě přinesly výhru Vyškovu. Pořadí na prvních dvou místech bylo tedy identické jako u děvčat – první GSOŠZE Vyškov, druhé GOA Bučovice.

Sestava dívek:

Barbora Mrázková, Karolína Machynková, Nikola Kupková, Barbora Budíková, Aneta Kupková, Karolína Kolaříková, Marie Holíčková, Tereza Žouželová

Sestava chlapců:

Jakub Polouček, Ondřej Janega, Lukáš Kubíček, Štěpán Bílek, Vilém Gottwald, Jan Zbytek, Jakub Tichý, Aleš Handrla, Ondřej Buriánek

FOTOGALERIE