Florbalová výzva - krajské kolo KB Challenge

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Míčové sporty, Vydáno dne: 26. 01. 2018

Soutěž vyhlašovaná Českou florbalovou unií je určena pro děvčata a chlapce ročníků 2000 - 2002. GOA Bučovice přihlásila týmy v obou kategoriích a protože v okrese Vyškov se základní část nehrála, oba celky postoupily přímo do krajského kola.

Ve čtvrtek 25. 1. se v hala TJ Tatran Bohunice odehrál turnaj chlapců. V základní skupině se v prvním ze dvou utkání potkaly Bučovice s výběrem Vyškova. Utkání prohrály Bučovice v podstatě už po 34 sekundách, když ze svého prvního utkání rozjetý Vyškov zaskočil všechny včetně gólmana Tomáše Fryče a vstřelil lacinou branku. Studená sprcha na úvod a další vyškovský gól byl ve "sprintu" na dvakrát osm minut nad síly bučovických florbalistů. Nic na tom nezměnilo, že druhý poločas vyzněl v jejich prospěch a po střele Kryštofa Indrucha se dostali do těsnějšího kontaktu. Tvrdost soupeře v soubojích kouskovala hru a když se nepodařilo využít ani přesilovku, musely se Bučovice smířit s porážkou 1:2.

Do zápasu proti Gymnáziu Řečkovice šly Bučovice s myšlenkami na vítězství. Aktivní přístup a tlak na soupeře se bohužel vymstil a hned z prvního brejku Brňanů padla branka. Bučovice byly i nadále herně lepší a zaslouženě přišlo vyrovnání na 1:1 po střele Marka Doležala s asistencí Kryštofa Indrucha. S motivací dál další gól a zvítězit se ale zase trochu zapomnělo na obranu a zmatky před vlastní brankou Řečkovicím darovaly dvě střely, které padly za záda Ondřeje Blaňky. Ale pak přišly hvězdné okamžiky Marka Doležala, který dvěma brankami srovnal na 3:3 i díky přihrávce Josefa Gondy. A když druhý jmenovaný překvapil brankáře Řečkovic střelou od mantinelu, byl obrat utkání dokonaný. Chyběly jen dvě minuty do závěrečné sirény, když byla potrestána další fatální hrubice Bučovic a remízu 4:4 mohly za úspěch považovat Řečkovice.

V minitabulce týmů z druhých míst se Bučovice podle skóre umístily na čtvrtém místě. Pocit zklamání neutěší ani sada hokejek, kterou dostane každý zúčastněný tým...

Sestava:

brankáři: Tomáš Fryč, Ondřej Blaňka

obrana: Vít Frýželka, Vítězslav Sobol, František Červinka

útok: Kryštof Indruch, David Mládek, Marek Doležal, Josef Gonda, Lukáš Fryč, Marek Tihelka