Lyžařský kurz GOA Bučovice 2018 a opožděná sněhová nadílka

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 23. 01. 2018

Sněhu jako když pocukruje, ale sjezdovky v provozu. Tak vypadal z pohledu 61 studentů prvních ročníků v neděli 14. 1. 2018 areál horského střediska Karlov. Skupina se sedmičlenným doprovodem zaplnila stejnojmenný hotel do posledního místečka a hned po obědě se vydala na obhlídku sjezdovky Myšák.Od pondělka do čtvrtka se nejen Myšák, ale i Katrák a Karlovský expres staly arénou pro lyžařské a snowboardové radovánky. A radovat se bylo z čeho. V úterý začal padat sníh a až do odjezdu jen s výjimkou jednoho dopoledne nepřestal. Příroda se pokoušela vynahradit blátivé vánoční svátky a dařilo se jí až moc. Místo strachu z nedostatku sněhu nastoupily vlivem zpráv z paralyzovaných českých silnic obavy, zda se bude možné dostat bez potíží zpět.

Vrcholem výcviku byl závod ve slalomu, rozdělený do šesti kategorií podle pohlaví, výkonnosti a druhu „prkýnek“. Mezi snowboarďáky byli nejrychlejší Adéla Mrázková a Jakub Tichý. V kategorii akrobatických lyžařů nastoupili členové třetího a čtvrtého družstva a z nich do cíle nejrychleji dorazili Klára Krýsová a Matyáš Hýbl. Top kategorii vyhrály hned dvě dívky se shodným časem – Simona Horáčková a Marcela Pokorná, u chlapců projel trať za nejkratší čas Lukáš Poul. Radost instruktorů Ireny Vintrové, Zdenky Lokajové, Slavomíra Mladějovského, Josefa Křížky, Bronislava Hanzla a Jana Stavělíka pramenila především ze zdárného dokončení závodu všech zúčastněných bez diskvalifikací.

Důležitou součástí kurzu jsou i večerní soutěže, které byly letos kvalitativně a výkonnostně vyrovnané, že často ani nebylo možné určit jednoho vítěze. Hned v první pěvecké soutěži „Karlov hledá superstar“ bylo oceněno hned pět vystoupení. V kategorii anglicky zpívajících vyhrála Aneta Hanousková, éterická Eva Červinková zvítězila díky procítěnému podání, českou Adele letošního kurzu byla Adéla Mrázková, nejlepšími zpěvačkami pohádkových písniček byla tzv. siamská dvojčata Veronika Elznerová a Markéta Kohoutková a především svojí show zaujala formace Denisa Macháňová, Lukáš Pekařík, Kryštof Indruch a MarcelaA Pokorná (A na konci není překlep, ale stěžejní hláška při zpěvu skupiny Marcela a její tygři).

Vědomostní kvíz „Chcete být milionářem“ ovládnul Martin Machorek, škoda jen, že se o finanční částku nehrálo doopravdy. Taneční „Star Dance“ byla pestrou přehlídkou všech možných kombinací a cenu poroty si odnesli Nikol Němečková s Adamem Skřivánkem za latinskoamerické tance, Karolína Machynková s Matyášem Hýblem za discoremix, Sabina Kohoutková, Tereza Tichá a Štěpán Dejdar za street dance, Vít Klučka s Petrem Zezulou pak excelovali v neklasicky klasickém tanci.

Volné pole působnosti měli účastníci „Karlov hledá talent“. Ze všech možných disciplín se mezi nejkvalitnější čísla zařadil trapnomagik Jakub Tichý, zpěvák Tomáš Hýbl a žonglér s kelímkem a kostkami Matyáš Hýbl.

A když se ani po cestě domů nic vážného nestalo a v páteční poledne autobus dorazil zpět do Bučovic, bylo možné prohlásit kurz bez zbytečné skromnosti za úspěšně ukončený.