Vánoční florbalový turnaj 2017 – finále

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 21. 12. 2017

Sítem základní části prošlo do finále celkem devět týmů – čtyři dívčí a pět chlapeckých. K přímé konfrontaci třídních výběrů byl prostor dvakrát pět minut a kapesní O2 aréna na gymnáziu.

Druhý a závěrečný den celého turnaje zahájily dívky – konkrétně z kvarty, kvinty, 1. AO a septimy. Stejně jako v základní části i ve finále padalo velké množství branek a o vítězství nerozhodovala obrana, ale střelecký potenciál. Na úspěšné vystoupení ze základní skupiny se nepodařilo navázat 1. AO, když jediné dva úspěchy v zakončení si připsala Tereza Proniuková a jednu branku vstřelila Adéla Mrázková. Na třetím místě se díky horšímu skóre umístila septima, když k lepšímu umístění nestačilo ani šest branek Anety Kupkové, pět střel Denisy Křetínské a jeden zásah Barbory Budíkové. Po jasném postupu z věkově nejmladší skupiny se dokázaly prosadit i mezi staršími spolužačkami dívky z kvarty. Ale ani sedm branek Kristýny Vaňkové a šest gólů Terezie Plavinové nestačilo na celkové vítězství. Stejně jako tři zbylá družstva dohromady totiž nastřílela vítězná kvinta, která současně bez jediné porážky obhájila loňské vítězství. Pouhé čtyři branky pustila za svá záda gólmanka Romana Netopilová z kvinty a její spolužačky jich naopak dohromady nasázely soupeřům dvacet osm! Hlavní porci měla na svém kontě Marie Holíčková se 14 trefami, Natálie Houšťová přesně zamířila devětkrát, čtyři dalekonosné střely z obrany vyslala Karolína Kohoutková a svojí trochou do mlýna přispěla i střelkyně jedné branky Tereza Žouželová.

Zuby si na vítězství mezi chlapci brousily především týmy sexty a 4. AG, pozadu ale rozhodně nechtěl zůstat nikdo z finálové pětice. Premiérová účast ve vrcholné části turnaje přinesla pátou příčku 2. AG s Františky Zubkem a Červinkou jako nejlepšími střelci družstva. Čtvrtá příčka patřila oktávě, za kterou jedenáct branek nastřílel Vojtěch Koudelka. Bronzový stupínek patřil 4. AG, kde zkušení Ondřej Krejčí a Vojtěch Laštůvka nastříleli šest respektive čtyři branky. I za stříbro byli nakonec vděční kluci ze sexty, protože v závislosti na výsledcích posledního utkání mohli být v případě porážky o stupínek níž. Tucet gólů nasbíral Lukáš Fryč, pět branek Josef Gonda a čtyři Jakub Bárek. Zlato všem vyfoukli fináloví benjamínci z kvarty. Sice mezi nimi nebyl absolutně nejlepší střelec turnaje, ale zato uměli zakončit úplně všichni členové sestavy – Milan Prokop (9 branek), Robert Gonda (8 branek), David Mládek (3 branky), Marek Doležal (3 branky). Výborným výkonem a dokonce i jednou asistencí jim zcela určitě pomohl i brankář Tomáš Fryč!