Vánoční florbalový turnaj 2017 - základní část

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 20. 12. 2017

Dvě "arény" byly k dispozici pro odehrání základní části florbalového turnaje ve středu 20. 12. 2017. Tělocvična gymnázia byla určena pro nižší ročníky a všechny dívčí týmy, na obchodní akademii se odehrávaly zápasy starších chlapců (1. - 4. ročník SŠ). Jen ti nejlepší si ale mohli vybojovat účast i ve čtvrtečním finále.

Jako povinnost brali postup hoši z kvarty, kteří už loni řádně potrápili výrazně starší ročníky ve finále. Skóre 21:1 mluví za vše a i tentokrát určitě budou v roli černých koní důstojnými finálovými soupeři. Čtrnáct kanadských bodů Milana Prokopa, devět Roberta Gondy a osm Davida Mládka je vizitka, kterou prostě budou muset chtě nechtě vzít ostatní na vědomí. Druhá byla sekunda s pětibrankovým střelcem Adamem Doupovcem, která při čtyřbodové shodě díky lepšímu skóre překonala primu. V červnovém fotbalovém turnaji se tercie ocitla na vrcholu a při florbalu se úměrně tomu dostala bohužel na opačnou stranu výsledkové tabulky a obsadila čtvrté místo.

"Dominátoři" z loňské oktávy vyklidili pole mladším následníkům a turnaj hochů skutečně přinesl u středoškoláků nejvyrovnanější boje posledních let. Žádný tým nedokázal zvítězit ve všech svých čtyřech utkáních, i když se v B skupině tomuto ideálu dokázala 4. AG výrazně přiblížit. Největší podíl na úspěchu měl Vojtěch Laštůvka, který nasbíral sedm kanadských bodů a Ondřej Krejčí se šesti body. Vyrovnanost a zarputilost soubojů dokládá skóre druhého postupujícího ze skupiny - 2. AG. Ve čtyřech zápasech vstřelili pouze tři branky a dvě obdržely, ale i s takovým miminálním ziskem se dostali před třetí kvintu, čtvrtou septimu a pátou složenou sestavu 3. - 4. AO.

Skupina C ale ve vyrovnanosti všechny předčila. Po odehrání všech desíti zápasů se musela udělat minitabulka tří nejlepších týmů, protože došlo k bodové shodě. Do sportu zasáhla matematika a součty poslaly do finále z prvního místa oktávu a jako doprovod z druhého místa sextu. Oktávu táhlo duo KOKO - Koudelka a Kohoutek. Vojtěch Koudelka nasbíral osm kanadských bodů, Jan Kohoutek pak o dva méně. Ani borci ze sexty se nedali zahanbit a shodně po šesti gólech a jedné asistenci získal Lukáš Fryč a Josef Gonda. Bronzovou příčku ve skupině obsadila 3. A, za kterou pět branek vstřelil a na jednu nahrál Marek Tihelka, pět branek na svém kontě napočítal Jakub Levíček. Čtvrtí se umístili hoši z 1. AG, kteří měli po prvních dvou zápasech nakročeno do finále, ale závěr jim unikl. Páté místo po bojovném výkonu obsadila sborná 1. a 2. AO.

Jestliže u nejmladších hochů neměl nikdo nic jisté, pak děvčata stejné věkové kategorie se ukázala jako mnohem víc pořádkumilovnější. Týmy se ukázněně seřadily podle věku od první kvarty až po čtrtou primu. Nejúspěšnější sběratelky branek a asistencí byly kvartánky Tereza Plavinová (8+1) a Kristýna Vaňková (4 + 1). V tercii byly v zakončení nejúspěšnější Veronika Andrýsková (2 + 2) a Alžběta Hrozová (2 + 1).

V B skupině dívek nebylo co řešit, když si kvinta bez ztráty bodu a také bez obdržené branky jasně vyšlápla na cestu za postupem a snad i za celkovým vítězstvím. Leckterý kluk by mohl střeleckou úspěšnost závidět jak Natálii Houšťové (6 + 3), tak i Marii Holíčkové (4 + 5). Žehrat na rozlosování mohla sexta, která jen díky prohře s kvintou obsadila druhé místo, i když nikdo další ji už překonat nedokázal. Třetí místo obsadily maturantky ze 4. AG a bez bodového zisku z turnaje odešly čtvrté dívky 2. AO.

Nejlepší střelkyní skupiny C byla Adéla Koudelková s 11 brankami, ale ani to nestačilo oktávě na lepší než třetí místo. Týmovým výkonem se před oktávu protlačila 2. AG a postup si vybojovala 1. AO se sedmibrankovou střelkyní a tahounkou Terezou Proniukovou. Čtvrtou příčku obsadila 3. AG.

Dívčí skupinu D ovládla septima v čele s Anetou Kupkovou (5 + 2) a Denisou Křetínskou (2 + 2), které se postaraly o veškeré branky. Druhou příčku o pouhý bod za vítězem obsadila 4. AO, kterou gólově podržela Michaela Skřivánková (4 + 1) a Sabina Zourková (4 + 1). Třetí příčku obsadila děvčata z 1. AG a za zmínku určitě stojí skóre Elišky Sekaninové 6 + 1, kterým se vyrovnala nejlepším střelkyním ve skupině. Nepopulární bramborovou čtvrtou příčku obsadily dívky z 3. AO.

Čtvrteční finále zahájí v 8:00 nástup dívek postupujících tříd - kvarty, kvinty, 1. AO a septimy s předpokládaným vyhlášením výsledků v 9:45.

V 10:10 proběhne nástup chlapců ze 4. AG, 2. AG, kvarty, sexty a oktávy. Konec a předání cen bude ve 12:45. Finálové zápasy obou kategorií se hrají na 2 x 5 minut hrubého času!