Na Mikuláše "nadělovali" florbalisté

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 07. 12. 2017

Okrskové kolo kategorie H3 (6. a 7. třída) bylo za účasti hochů z GOA Bučovice odehráno v šesti týmech, i když na poslední chvíli ZŠ Tyršova Slavkov odhlásila svůj tým kvůli nalosování mimo slavkovskou skupinu. Florbalistům z primy a sekundy cesta do Rousínova nevadila a řešili spíš postupovou matematiku.

Ve tříčlenné skupině šlo sice o pouhou předehru, ale každý vyhraný zápas mohl cestu do okresního kola udělat lehčí. Jako první prověřila kvalitu bučovické sestavy ZŠ Letní pole Vyškov.

Více než herní úroveň Vyškované zkoušely psychickou odolnost. První poločas totiž Bučovice strávily na polovině soupeře, ale i přes řadu střel bez úspěchu. Trápení utnula až branka Adama Doupovce na začátku druhé desetiminutovky. Jakmile si míček poprvé našel cestu do branky, už nebyl problém přidat další. Po přihrávce Vojty Vráblíka se podruhé trefil Adam Doupovec a celkově třetím gólem i primánská "lajna" zásluhou střílejícího Martina Kubíčka a nahrávajícího Vojty Prokopa přispěla k vítězství 3:0.

I další protivník byl pro Bučovice neokoukaný, protože ZŠ Pustiměř nikdy v žádném sportu nepotkaly. A po zápase z hlediska statistiky platí, že úspěšnost Bučovic proti Pustiměři je 100% po výhře 5:0. Hattrickem k tomu přispěl Adam Doupovec a po jedné brance vstřelil Vojta Prokop a Martin Kubíček.

Výhra znamenala, že gymnazisty bude v baráži o postup čekat druhý tým ze skupiny A. Jen o jedinou branku horší skóre znemožnilo odehrát derby se ZŠ 711 a svedlo proti sobě do rozhodující fáze turnaje GOA Bučovice a ZŠ Tyršova Vyškov.

Obě předchozí výhry rázem nic neznamenaly a potvrdily to i úvodní minuty. Poprvé za celý den se Bučovice dostaly do role prohrávajícího a současně dostal první gól do té chvíle neprůstřelný Jan Gottwald. Svým druhým hattrickem změnil situaci Adam Doupovec, který tak celkově vstřelil osm branek! Poslední gól turnaj, ale svůj první, pak ještě vstřelil Tadeáš Tihelka. Výhra 4:1 posunula do okresního kola GOA Bučovice.

Na svátek Mikuláše florbalisté soupeřům "nadělila" celkem 12 branek a dostali pouze jedinou. Nová výzva a noví soupeři čekají na florbalisty za týden!

Sestava:

brankář Jan Gottwald

prima: Tadeáš Tihelka, Vojtěch Prokop, Martin Kubíček, Štěpán Hroza, Votěch Procházka,

sekunda: Adam Doupovec, Vojtěch Vráblík, Toi Tran, Šimon Rýzner, Zbyněk Machala, Tomáš Holíček

FOTOGALERIE