Tak pojedeme na okres nebo ne ??...

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Míčové sporty, Vydáno dne: 27. 11. 2017

Dne 23. 11. jsme se jako vybrané dívky ze třídy tercie a kvarty zúčastnily okresního kola ve flórbale. Naše kroky opět směřovaly do haly v Rousínově, která je mimochodem jedna z našich velice oblíbených. Už při příjezdu panovala veselá atmosféra. Všechny jsme předpokládaly, že výsledek nebude nějak světoborný, ale i tak jsme do toho šly s vervou a bojovným duchem.
S naší taktikou ,, budeme se tvářit, že to velice umíme, a tak zastrašíme soupeře“ jsme směle vstupovaly do prního zápasu. V tomto utkání proti ZŠ Komenského jsme sice skoro neustále byly na útočné polovině, ale pořád se nám nedařilo dát gól. Až ve druhém poločase střela Terezie Plavinové po přihrávce Kristýny Vaňkové nás posala do vedení. Tento zápas nakonec skončil 1:0.
Dalším naším soupeřem, který se proti nám postavil, byl Rousínov. Plná tribuna fandící domácímu týmu byla zaskočena, když se opět míček většinově pohyboval u jejich brankáře. Největší zklamání u domácích přišlo v okamžiku, kdy naše sehraná dvojka střelou Terezie Plavinové a nahrávkou Kristýny Vaňkové dala dva góly. Konečným výsledkem tedy bylo 2:0. Nabuzené po dvou výhrách jsme vstupovaly i do třetího utkání proti Letnímu poli. Nešlo si nevšimnout, že již během ostatních zápasů, byla jejich děvčata velice sehraná. Tentokrát díky našemu skvělému centru ( Verča Andrýsková, Natka Dohnalová) a střeleckému štěstí Terky Plavinové daly naše holky dva góly. Už ani jediný gól, který Letní pole dalo, nezměnil to, že jsme zase vyhrály a to tentokrát 2:1. No a co se nestalo. Najednou jsme se ocitly proti ZŠ Nádražní v boji o první místo. Bylo nám jasné, že toto bude jednoznačně nejtěžší soupeř. Míček se sice moc nedostal k našemu brankaři, ale když už tam byl, tak mrštné protihráčky využily situace a s dvoubrankovým náskokem vstupovaly do druhého poločasu. Naše naděje stouply, když gól Kristýny Vaňkové snížil náskok soupeře na 1:2. Naše naděje však opět poklesla, když hbitá hráčka z Nádražky navýšila jejich náskok o další dva góly. Tento turnaj završila posledním gólem naše hráčka Veronika Andrýsková. A tak díky naší výborné obraně ( především Ladě Sedláčkové a Terce Janů, které nejen skvěle bránily poslední zápas, ale všechny utkání během dne) jsme s konečným výsledkem 2:4 proti ZŠ Nádražní obdržely 2. místo. Nesmíme také zapomenout na další, ještě nezmiňované hráčky ( Bety Hrozová, Apča Žáková, Katka Doupková) a především naši úžasnou brankařku Elen Bílkovou, protože nebýt jich, tak by tento turnaj tak dobře pro nás nedopadl. A samozřejmě největší dík patří paní profesorce Vintrové,že se s námi této akce zúčastnila.
No tak sice ten kraj opět nevyšel a uteklo nám vítězství jen o pár gólů, ale aspoň děvčata mají motivaci k příštímu roku, aby obhájila letošní 2. místo, nebo kdo ví, třeba se budou radovat i z postupu do krajského kola.

Hráčky: útok Kristýna Vaňková, Terka Plavinová, Bety Hrozová, Apča Žáková, střed Natka Dohnalová, Verča Andrýsková, obrana Lada Sedláčková, Terka Janů, Kačka Doupková a brankařka Elen Bílková

článek napsala Kristýna Vaňková