Florbalisté před branami postupu

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 25. 11. 2017

O týden později a o úroveň výš si zahráli postupující florbalistky a florbalisté. Čtvrteční turnaj dívek za účasti pěti týmů skončil pro výběr GOA druhým místem za vítěznou ZŠ Nádražní Vyškov. Na kluky čekala v pátek 24. 11. konkurence v podobě pěti týmů.

V tříčlenné skupině byla cesta k postupu jedině přes dvě vítězství nebo notnou dávku štěstí. První gól do branky Drnovic nasvědčoval tomu, že se bude jednat o druhou možnost. Robertu Gondovi totiž k jejímu vstřelení vydatně pomohl soupeřův brankář. Na vyrovnání 1:1 zareagovaly Bučovice úspěšně zakončenou spoluprácí přihrávajícího Milana Prokopa a Radka Pflimpfla. Bučovice : Drnovice 2:1!

Znatelně svázaní nastupovali hráči proti ZŠ Nádražní Vyškov. Po výhře Vyškova nad Drnovicemi ve stejném poměru jako Bučovice bylo totiž jasné, že jde o všechno. Vítěz bere finále, poražený hraje o třetí místo... A celou dobu utkání byly bohužel Bučovice o krok pozadu jak na hřišti, tak na ukazateli skóre. Dvakrát se podařilo díky brankám Roberta Gondy srovnat, ale Vyškované se dokázali znovu dostat do vedení. Že se při osudové třetí brance soupeřův obránce dostal k míčku díky ruce byla sice chyba rozhodčích, ale není omluvenkou pro bučovické hráče, kteří jej nechali projít přes celé hřiště a vystřelit.

Zápas o třetí příčku nebyl cílem, kvůli kterému Bučovice přijely. Motivace se po zklamání hledala jen ztěžka a Ivanovice byly o poznání nažhavenější. Náladě nepřidala ani branka v úvodní minutě. Poraženeckou náladu ale zapudil gól Jiřího Bašty, po kterém se rozpoutala branková smršť. Dvě branky si připsal David Mládek a hattrick Milan Prokop. Pomyslné kanadské body za přihrávky pak Jiří Bašta, Milan Prokop a Robert Gonda. Výsledek 6:2 nenechal nikoho na pochybách, že Bučovice právem aspirovaly na stupně nejvyšší.

Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je často tenká a stvořená z řady drobných jednotlivostí. Možná víc než zapomenutý dres Radka Pflimpfla nebo rozhodčími sporně posouzená situace mohlo mrzet, že "doma" zůstal Marek Doležal a nemohli jsme nastoupit v ideální sestavě.

Sestava:

G: Tomáš Fryč

O: Jiří Bašta, David Mládek, Václav Chmelař

Ú: Tomáš Zbytek, Robert Gonda, Milan Prokop, Jan Mlčoušek, Radek Pflimpfl

Celkové pořadí:

1. Nádražní Vyškov

2. Komenského Slavkov

3. GOA Bučovice

4. Ivanovice

5. Rousínov

6. Drnovice
FOTOGALERIE