Florbalové třikrát a...ještě

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 15. 11. 2017

Dva dny před Dnem studentstva se deset chlapců z tercie a kvarty těšilo na jiný svátek - florbalový. V případě úspěchu si hoši navíc mohli zajistit jeho pokračování v podobě postupu. Los tentokrát výběr GOA Bučovice vyslal do haly ZŠ Komenského Slavkov.

Zvláštní pocit z utkání musel mít trenér ZŠ Tyršova Slavkov Petr Líznar, protože ještě před šesti lety nastupoval za školní výběr v dresu Bučovic. Žádný sentimentální nádech ale utkání nemělo a pětibranková šňůra Bučovic během první desetiminutovky prakticky rozhodla. O branky se podělil David Mládek, Jan Mlčoušek (asistence Tomáš Zbytek), Milan Prokop, Jiří Bašta (asistence Tomáš Zbytek) a Marek Doležal. Pak ale přišel útlum a než tým zjistil, že samo se utkání nedohraje, byl stav 5:2. Bučovická přesilovka trápení neutnula a hra působila dojmem, že početní výhodu mají Brankovice. I ve čtyřech totiž měly převahu a řadu šancí. Štěstí a Tomáš Fryč v brance ale byly na straně bučovických. Jediný protiútok totiž přetavil v branku Robert Gonda, čímž uzavřel skóre na 6:2.

S myšlenkou splatit dluh z fotbalu, kdy postupovaly Brankovice na lepší skóre, vstupovaly Bučovice do dalšího utkání. Výhra by současně Bučovicím pojistila postup z prvního místa a tím i snadnějšího soupeře v baráži. Plány jsou ale jedna věc, realita je často jiná. Dokladem byl gól Brankovic ve třetí minutě a hlavně marná snaha udržet se na polovině soupeře. Prvotní šok opadnul a všem jakoby spadlo z nohou těžké závaží, když kombinaci Prokop - Gonda zakončil vyrovnávací brankou druhý z jmenovaných. Najednou se karta obrátila a bučovických hráčů bylo plné hřiště, stejně jako gólů v protější brance. Dvakrát zaúřadoval David Mládek, jedenkrát Jiří Bašta po nahrávce Marka Doležala, brankou na 5:1 vstřelenou se závěrečnou sirénou si po předchozím neuznaném gólu udělal radost Milan Prokop.

Baráž o postup do okresního kola svedla proti sobě vítěze skupiny B - Bučovice a druhého ze skupiny A - Otnice. Výkon se sice oproti předchozím zápasům výrazně zlepšil, ale stejně tak se herně vpřed posunul i soupeř! Tentokrát ale Bučovice odehrály zápas bez výraznějších výkyvů a i když na první úspěch z hokejky Roberta Gondy (za asistence Milana Prokopa) Otnice zareagovaly vyrovnáním, z tempa je to nevyvedlo. Po gólech Tomáše Zbytka a Milana Prokopa gymnazisté odskočili do vedení a radost z postupu jim nezkazila ani branka snižující na konečných 3:2.

Třikrát a dost...platí jen na dočasně. Okresní kolo proběhne totiž už 24.11. ve Vyškově. A nikdo by se asi nermoutil, kdyby i tentokrát bylo další "ještě".

Sestava:

brankář: Tomáš Fryč

obrana: David Mládek, Jiří Bašta, Václav Chmelař

útok 1: Robert Gonda, Marek Doležal, Milan Prokop

útok 2: Tomáš Zbytek, Radek Pflimpfl, Jan Mlčoušek