Překvapivý bronz

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 25. 10. 2017

Stolní tenisté ze základních škol vyškovského okresu se den před podzimními prázdninami utkali o titul přeborníka okresu a postup do krajského kola. Svoje zastoupení mělo v kategorii dívek i chlapců také GOA Bučovice.

Děvčata byla nalosována do jedné ze dvou tříčlenných skupin spolu se základními školami z Vyškova – Letní pole a pořádající Tyršova. I když se žádná z bučovických hráček nevěnuje stolnímu tenisu na závodní úrovni a v základní části se jim nepodařilo získat ani bod, bylo patrné postupné zlepšování výkonu. Zlepšit náladu si nakonec mohly všechny bučovické hráčky. Každá z nich totiž v posledním zápase o páté místo zvítězila. Výhru zaznamenala jak Elen Bílková a Alžběta Hrozová v singlech, tak i dvojice Natálie Dohnalová - Alžběta Hrozová ve čtyřhře. Děvčata z tercie nakonec kromě pátého místa získala i motivaci pro příští rok, aby se doma oháněla pinkponkovou pálkou o něco častěji.

O poznání rychlejší výměny byly k vidění u chlapců, kterých bylo o dvě družstva více a hrálo se tak ve dvou čtyřčlenných skupinách. Ale ani tady nepatřili hoši z Bučovic k favoritům. Síla týmu byla založena na „profi“ hráči Tomáši Holíčkovi ze sekundy a „garážovým borcům“. Milan Prokop a Václav Chmelař, hrající stolní tenis jen příležitostně, ale Tomášovi zdatně pomáhali se získáváním bodů, i když rozjezd do turnaje byl poněkud pomalejší.

Proti Brankovicím se totiž hoši spíš jen rozkoukávali a zápas provázelo několik kuriozit jako, že set skončil už při sedmi bodech místo jedenácti a jak se dá hrát i s pálkou bez potahu. Výsledkem byla porážka 2:4.

Oproti tomu jako expres zápas by se dal označit duel s Rousínovem, který skončil nejrychlejším možným způsobem 4:0 a nedošlo tak ani na druhé kolo dvouher.

Stejně jako děvčata i hoši se zlepšovali a v důležitém posledním utkání nepříjemně překvapili domácí ZŠ Tyršova. Hrálo se až do posledního singlu, který rozhodl o vítězství Bučovic 4:3.

Ve skupině se o umístění muselo rozhodovat podle minitabulky mezi třemi týmy se stejným počtem výher. Turnajová matematika byla hodně zamotaná... Ve skupině druhé Bučovice měly jisté třetí místo v případě své prohry i prohry ZŠ Tyršova v semifinále. Pozici nejsilnějších týmů a finálovou účast si skutečně vybojovaly týmy ZŠ Drnovice a ZŠ Letní pole. Na GOA Bučovice „zbyla“ třetí příčka, kterou lze ale považovat opravdu za překvapivý úspěch!

Fotogalerie