Fotbalový Pohár Josefa Masopusta 2017-2018

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 19. 10. 2017

Minulý ročník Poháru Josefa Masopusta skončil po výhře v okrese pátým místem v krajském kole. Základ úspěšné sestavy tehdy z více než 60 % tvořili maturanti a tým letos prodělal výraznou "generační výměnu". Jména Kovařík, Šujan, Levíček, Maruška, Ondřej Vintr, Marek Vintr, Jelínek nahradili převážně borci z druhých ročníků. Očekávání tedy nebylo nijak vysoké a hlavní myšlenkou bylo sbírání zkušeností pro další období. Nakonec ale nebylo k postupu daleko...

Začátek turnaje byl (hodnoceno zpětně) ztrátový díky remíze 1:1 se Slavkovem. Ale za stavu 0:1 byly Bučovice vděčné i za vyrovnávající gól z hlavičky Marka Tihelky a doklepnutí Vojty Laštůvky.

Utkání proti SOŠ Vyškov mělo obdobný vývoj a méně šťastný konec. Jako přes kopírák proběhlo prvních dvacet minut - stav 0:1 a vyrovnání po střele Vojty Laštůvky. Pak už přišly odchylky ve formě dvou soupeřových branek a porážka 1:3.

Zápas s příchutí derby proti Gymnáziu Vyškov se i do třetice odvíjel naprosto shodně. První branku vstřelili Vyškované a za Bučovice skóroval Vojta Laštůvka. Po řadě šancí zastavených i kartou potrestanými zákroky se na listinu střelců zapsal bučovický Jakub Bárek, který tak zařídil výhru 2:1.

Sestava:

brankář - Antonín Koudelka

Martin Duroň, František Zubek, Jan Kohoutek, Hynek Štěpánek, Vojtěch Hanč

František Červinka, Patrik Pinčiar, Jakub Bárek, Patrik Plavina, Jan Černý, Vojtěch Laštůvka, Marek Tihelka

Fotogalerie