Blátivý přespolák

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 09. 10. 2017

Chladné a deštivé počasí provázelo okresní kolo v přespolním běhu. Drželi jsme se ale hesla: „Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečení běžci“. Správně vybavení jsme začali nejstaršími kategoriemi. Dívky se parádně předvedly na trati dlouhé 1700 m. Pro bronzovou příčku si přiběhla Marie Holičková, tři místa za ní skončila Veronika Králová a na osmém místě Daniela Doležalová.
Hned na to se postavili na start hoši, kteří měli před sebou trasu bez sta metrů dvojnásobnou oproti dívkám. Po většinu závodu se všichni naši sportovci drželi v čele. Dávka kilometrů ale postupně trhala i tuto skupinu. Nejlépe si z našich vedl Jakub Bárek, který si odvezl ze závodu třetí místo časem 9:40! Na osmém místě skončil František Červinka následovaný Antonínem Koudelkou. V těsném závěsu doběhli na dvanáctém a třináctém místě Josef Gonda a Jakub Polouček. Celkově si žáci Gymnázia a Obchodní akademie Bučovice přivezli stříbrnou příčku.

Na řadu přišla mladší kategorie. Jako vždy dívky mají přednost, takže na start svého závodu nemusely dlouho čekat. Měly obtížný úkol napodobit loňský úspěch druhého místa. Po startovním výstřelu čekalo přes čtyřicet závodnic 1600 m. První z našeho družstva se v cílové rovince objevila Apolena Žáková, následovaná Veronikou Andrýskovou, které se umístily na 4., respektive 5. místě. Uběhlo půl minuty a mohli jsme vidět na jedenáctém místě další naši závodnici Terezu Janů. Na šestnáctém místě skončila Kateřina Jakabová a naše družstvo uzavírala na 32. místě Natálie Dohnalová. Po celkovém součtu děvčata dokázala mezi staršími běžkyněmi obhájit loňskou stříbrnou příčku.
Závěr dne patřil šestašedesáti klukům a jejich distanci 2200 m. Do první desítky se podařilo vměstnat pouze Václavu Chmelařovi, který obsadil devátou pozici. Na 21. a 23. místě doběhl Robert Gonda a Marek Doležal. 32. příčka patřila Janu Zbožínkovi, 38. místo Tomáši Zbytkovi a skupinku Gymnázia uzavíral na 44. místě Milan Prokop. Z celkového počtu dvanácti škol se naši hoši umístili na krásné páté příčce.
Všem běžcům gratuluji k předvedeným zodpovědným výkonům.