Anglické divadlo na Brigádě

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Hudba, tanec, výtvarná díla..., Vydáno dne: 03. 04. 2016


V úterý dne 22.3.2016 se všechny vyšší ročníky Gymnázia Bučovice odebraly do místního kina Brigáda na anglické divadelní představení trojice amatérských herců, které začalo v 10:00 hod. a trvalo přibližně jednu hodinu.
Jak již bylo naznačeno, představení bylo zpracováno v anglickém jazyce. Herci se toho však nebáli a místy dialogy nápaditě obohatili o české výrazy, což nejen pomohlo slabším angličtinářům v publiku k pochopení příběhu, ale zároveň to velice příznivě přispělo ke komičnosti celého aktu. Ať už s přidáním češtiny, či nikoliv, promluvy na jevišti byly poutavé a vtipné, přestože výslovnost herců nebyla zrovna ukázková.

Máme-li se bavit o samotném ději divadla, ani zde pravděpodobně nebylo obecenstvo zklamané. Příběh vypráví o muži jménem Peter Black (Petr Černý → „Černý Petr“) a jeho životě plném smůly. Na své cestě životem potkává nejrůznější lidi a dostává se do nejrůznějších situací. Jeho životní pouť končí mezi bezdomovci, ve kterých nachází přátele a konečně se cítí šťastný, přestože přišel prakticky o všechno. Přes všechna negativa tedy příběh končí, jak se říká, happy-endem.
Soudě dle velice častého hlasitého smíchu, vycházejícího z hlediště v průběhu celého představení, se dá předpokládat, že studenti byli spokojení. Já osobně jsem si celé divadlo velice užila. Bylo energické, vtipné a aktuální. Jedinou výtkou by byla snad již zmíněná slabší výslovnost herců.

Alena Francúzová, VIII.