Zlatí kluci

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 10. 12. 2015

První čtvrtek v prosinci uspořádalo Gymnázium z Vyškova okresní kolo v basketbale, kterého se zúčastnily všechny střední školy okresu. Gymnázium a OA Bučovice reprezentovalo devět sportovců, jmenovitě: Vojtěch Laštůvka 2. AG, Michal Uhlíř, Ondřej Maruška oba 3. AG, Alexandr Müller, Jakub Duraja, Ondřej Levíček všichni VII., Martin Punčochář 1. AO, Vilém Horák, Michal Posolda oba 4. AO.
Turnaj jsme zahajovali s místní školou Sochorova. Utkání jsme nechtěli podcenit a dobrou obranou jsme nepouštěli soupeře k vyloženým šancím. Pod košem úřadoval Vojta Laštůvka a skóre pomalu přibývalo na naší straně. Stav se zastavil na pro nás příznivých 10:2. Druhý poločas jsme promíchali sestavu, což mělo za následek náš výraznější bodový vzestup. Bodově si přišli na své Levíček, Müller i Uhlíř. Po dalších deseti minutách svítil na ukazateli skóre stav 31:4 a spokojeně jsme opustili palubovku.

Po kratším oddechu jsme narazili na papírově nejslabšího soupeře ISŠ Slavkov. První poločas byl opět pod naší taktovkou a soupeři jsme nedovolili jediný bod. Za stavu 16:0 si odpočinula základní sestava a konec utkání jsme dohrávali s hráči ze střídačky, kteří i tento duel dotáhli do vítězného konce. Stav 33:7 je opět výborný výsledek.
Závěrečné utkání bylo s nejsilnějším soupeřem, pořádajícím Gymnáziem. Dle předchozích výkonů jsme obměnili základní sestavu a tento tah se zdál jako dobré řešení. Od začátku jsme se přetahovali o vedení a na konci poločasu jsme vedli o jeden bod 14:13. Druhý poločas měl stejný průběh, výbornou obranou a doskoky jsme dokonce tři minuty před koncem vedli o 4 body. Naše chyby ale bohužel soupeř využil a srovnal na 26:26. Před očima jsme měli prodloužení a obavu o výsledek. Do konce chybělo pět vteřin, když Müller nasadil na tříbodovou střelbu, lavička s očekáváním sledovala trajektorii míče, který ale nezasáhl cíl a odrazil se od desky přímo k rukám Laštůvky. Ten ač těsně bráněn, vystřelil v poslední vteřině a míč propadl obroučkou. Bylo z toho nádherné vítězství 28:26 pro Bučovice. Celé družstvo si zaslouží pochvalu a uznale poplácat po rameni. Ač to bodově tak nevypadá, podalo týmový výkon a zaslouženě si vybojovalo postup do krajského kola v Brně.

Vstřelené body: Laštůvka 64, Levíček 11, Müller 8, Uhlíř 4, Posolda 3, Duraja 1, Punčochář 1.