Listování 2016

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Hudba, tanec, výtvarná díla..., Vydáno dne: 15. 10. 2015

Ve čvrtek 8. října se v aule naší školy představili herci Věra Hollá a Lukáš Hejlík s dalším představením projektu LISTOVÁNÍ. Tentokrát jsme vybrali (po dlouhém váhání) pro nižší gymnázium poslední knihu známého spisovatele Dana Browna INFERNO.
" O.K. To bude test!" napsal Lukáš v mailu. Byl, ale snad dopadl dobře – studenti dokonce během představení ani "nemobilovali" a bylo vidět, že je knížka, i když ve zkráceném a zjednodušeném podání, zaujala. Konec byl záměrně otevřený, jednak proto, že se 500 stran nedá vměstnat do 50 minut a taky proto, že cílem celého LISTOVÁNÍ je přivést děti a mládež ke čtení knih.
Pro vyšší gymnázium byla vybrána kniha FAKTOR MERDE od Stephena Clarcka. Je to poslední díl úspěšné série o životě v Paříži očima cizince (navíc Angličana), který i po 20 letech pobytu nepřestává žasnout nad tím, co jsou ti Francouzi vlastně zač. V rámci projektu LISTOVÁNÍ naší republikou také "projela" úspěšná MERDE TOUR s účastí samotného autora. Rozhovor s ním si můžete přečíst na nástěnce kulturních aktualit.


I když téma a zpracování knihy vzbudilo živou diskusi mezi pedagogy, týkající se hlavně použití několika vulgarismů, studentům se většinou představení líbilo.
"Nebylo tam nic, co bychom už neznali," poznamenala jedna studentka septimy.

R. Nedělová.