Úspěchy našich žáků - program Excelence

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 10. 12. 2014

I v letošním roce pokračuje program Excelence, který oceňuje úspěchy našich žáků v soutěžích krajské, celostátní i mezinárodní úrovně. Nejnadanější žáci jsou pak na základě svých umístění v soutěžích a vstupních testech přijímáni do Programu podpory nadaných studentů (PPNS) v rámci Jimohomoravského centra pro mezinárodní mobilitu (JCMM). V letošním školním roce 2014/2015 je v tomto programu zařazeno celkem 36 žáků středních škol z Jihomoravského kraje. Mezi nimi jsou z našeho gymnázia Lucie Balcárková, David Pokorný a Jan Pokorný ze třídy septimy a Petr Smísitel z oktávy. Zasloužené umístění v tomto programu dokazují už i letošními podzimními úspěchy. Lucie Balcárková a Jan Pokorný byli součástí čtyřčlenného týmu v soutěži Merkur perFEKT Challenge (VUT Brno), kde sestavili a naprogramovali robota, který se pohyboval podle pohybu „očí řidiče“. skali ve své kategorii zlatou medaili a postupují do superfinále soutěže. Jan Pokorný se i letos propracoval do celostátního kola Logické olympiády, David Pokorný je pak naší nadějí v regionálním kole Lingvistické olympiády.


Program podpory nadaných studentů v JMK 2014/2015

SŠ - podle škol

počet žen

počet mužů

celkem

Biskupské gymnázium Brno

0

1

1

Gymnázium a OA Bučovice

1

3

4

Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov

0

1

1

Gymnázium Brno, třída Kpt. Jaroše 14

1

10

11

Gymnázium Matyáše Lercha, Brno

2

1

3

Gymnázium Tišnov, Na Hrádku 20

1

0

1

Gymnázium, Blansko

1

0

1

Gymnázium, Boskovice

0

1

1

Gymnázium, Brno, Vídeňská 47

1

1

2

Gymnázium, Brno-Řečkovice, Terezy Novákové 2

4

2

6

Moravské gymnázium Brno s.r.o.

1

0

1

SPŠ a VOŠ technická, Brno, Sokolská 1

0

1

1

Gymnázium Židlochovice

0

1

1

Gymnázium, Střední pedagogická škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Znojmo

1

0

1

Gymnázium Vyškov

0

1

1JCMM - Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu je zaměřeno na podporu nadaných studentů a lidských zdrojů pro vědu v rámci Jihomoravského kraje. Hlavním cílem JCMM je podpora studentů a vědců v regionu a vytváře podmínek pro rozvoj nadaných studentů v Jihomoravském kraji.


PPNS – Program podpory nadaných studentů Jihomoravského kraje, který finančně i organizačně podpoří rozvoj vybraných studentů zaměřených na přírodovědu a techniku.


Program Excelence - základním cílem je především podpora, zvyšování kvality a rozšiřování péče o talentované žáky na středních školách, kteří jsou schopni dosahovat vynikajících výsledků v soutěžích. Následně umožňuje finančně podpořit střední školy na základě výsledků, kterých dosáhli jejich žáci v krajských, ústředních a mezinárodních soutěžích.