Septima si hraje...

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Hudba, tanec, výtvarná díla..., Vydáno dne: 07. 04. 2014

4.4.2014 přesně v poledne zní zvony na kostele svatého Gymnázia a ohlašují spojení dvou srdcí. Regina pojme za manžela Lukáše... Jejich rozhodné ANO se ozývá v prostorách auly a nesmí chybět ani první manželský polibek.
Copak se to děje před školou? A proč jsou všichni v tom svátečním oblečení? Někdo tam rozbil talíř a hází tam po sobě rýži... Ále, to si jenom septima hraje na svatbu...
Kdo si hraje, nezlobí... V rámci předmětu Základy společenských věd jsme měli skutečně tu možnost a šanci zinscenovat si svatební obřad se vším, co k němu patří. Nemůžeme ovšem říct, že by to bylo bez chybičky. Sem tam se vyskytly určité nedostatky, ale ve výsledku to snad jako svatební obřad působilo. Vyzkoušeli jsme si i některé tradiční a netradiční svatební zvyky. Prstýnky, podpisy, přípitek, novomanželský tanec a ani zlatý hřeb svatebního dne nechyběl – hostina o několika chodech včetně svatebního dortu a s obsluhou číšníka i sommeliéra. Prostě svatba, kterou by nám mohl kde kdo závidět.
F O T O G A L E R I E


Jednoduše takové milé a příjemné zpestření a alespoň částečný oddech mezi těmi všemi písemkami a zkoušeními.
Děkujeme paní profesorce Lokajové, která nám poskytla tuto možnost, paní profesorce Handrlové, která nám poskytla k dispozici aulu, paním profesorkám Hrozové a Kostrbové, které nás uvolnily z vyučování, odbornému dozoru pana ředitele, naši paní profesorky třídní a paní profesorky Gálové a také patří velký dík paní profesorce Nedělové, která s francouzskou skupinou ozvláštnila svatební tabuli o typické francouzské Ratatouille.
No s takovou svatbou jsou opravdu starosti a fůra zařizování, ale i přes to všechno to bylo příjemné odpoledne, na které budeme rádi s láskou a humorem vzpomínat...

Za třídu septimu Jana Mlčoušková