Florbalový "Pohár hejtmana Jihomoravského kraje"

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 12. 04. 2013

Čtvrtý ročník soutěže určené pro gymnázia Jihomoravského kraje se odehrál ve čtvrtek 11.4. v Tišnově. Pokud si první ročník soutěže jako pořadatel "vysloužilo" tišnovské gymnázium tím, že zde pan hejtman Michal Hašek studoval, pak všechny ostatní ročníky si bezpochyby zaslouží pořádat za perfektní servis a zajištění turnaje na vysoké úrovni nejen po sportovní stránce.

Předehrou, která do značné míry ovlivnila výkon našeho družstva, byly omluvy nominovaných hráčů. A byly to bohužel hráči, kteří v rámci středoškolských turnajů patřily k oporám týmu. Přestože tak nemohli nastoupit Tomáš Reška a Petr Jakubčík, určitě si zaslouží poděkování za reprezentaci školy během celého studia v předchozích ročních turnaje i na dalších sportovních akcích. Samotný turnaj má již zaběhnutý formát, kdy osm družstev odehraje ve dvou skupinách zápasy, ze kterých dva nejlepší celky hrají finále. Takové úvahy však pro letošek vzhledem k oslabené sestavě nebyly z pohledu Bučovic příliš aktuální. Již první zápas proti Gymnáziu Blansko ukázal, že v obraně sice je možné bojovností a nasazením udržet krok i se silnějším soupeřem, ale směrem dopředu je potřeba ukázat i něco navíc. Příkladem bylo skvěle odehrané oslabení po vyloučení Petra Žižlavského, kdy si Tomáš Vykoukal pohrával s míčkem a žádný soupeř mu ho nedokázal odebrat. Dvě branky Blanska v sedmé a osmé minutě byly vzhledem k množství šancí ještě poměrně ucházejícím výsledkem. Na soupeřova brankáře totiž směřovala první střela až v samém závěru první desetiminutovky. Ve druhé polovině se sice výkon Bučovic trochu zvedl, ale z několika šancí se žádnou nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. Nejblíž vstřelení branky byl po sprintu z obrany Dan Charvát, ale ani on nedostal míček za záda soupeřova gólmana. Branka v patnácté minutě byla i poslední, takže Blansko porazilo Bučovice 3:0. Zápas proti Gymnáziu Tišnov začal opět spíš obrannou hrou Bučovic, čehož domácí využili v páté minutě vstřelením první branky. Na konci prvního poločasu se ale po faulu v brankové situaci jel nájezd na svatyni Tišnova a role exekutora se úspěšně zhostil Tomáš Vykoukal - 1:1. Radost z první vstřelené branky na turnaji však ochladila branka za záda Tomáše Veselého na 1:2 hned v jedenácté minutě a když v šestnácté minutě Tišnov přidal další gól, zdálo se být vše jasné. Jenže po průniku z pravé strany vykřesal jiskřičku naděje David Horňák a Bučovice měly dvě minuty na vyrovnání. Obrat se bohužel nekonal a také druhý zápas skončil porážkou Bučovic, i když tentokrát jen těsnou - 3:2. Čtvrtý člen skupiny - Gymnázium Křenová - se z turnaje na poslední chvíli odhlásilo, ale pořadatelé sehnali náhradu v podobě místní Střední zemědělské školy. Utkání s tímto týmem se do celkové tabulky nezapočítávalo, ale umožnilo zahrát si i třetí zápas. S pocitem, že už o nic nejde a značně uvolněněji, nastoupily Bučovice proti soupeři, který rovněž neměl na svém kontě žádné vítězné utkání. Překvapením utkání se stal Ondřej Levíček, který vsítil dvě branky a stal se tak současně i nejúspěšnějším střelcem Bučovic na turnaji. Třetí branku si soupeř vstřelil sám po závaru před vlastní brankou. Celkově tak Bučovice obsadily páté místo a na výraznější úspěch v tomto turnaji si musí opět počkat až někdy příště... Sestava: brankáři - Tomáš Veselý, Tadeáš Tupý, obránci - Dan Charvát, Tomáš Vykoukal, Marek Handrla, útočníci - David Horňák, Marek Vintr, Petr Žižlavský, Ondřej Levíček, Tomáš Patsch