Nájezd a odjezd...mladí florbalisté druzí v okrese

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Míčové sporty, Vydáno dne: 11. 01. 2013

Do nového roku se sice nemají převádět žádné resty, florbalisté gymnázia si ale jeden pozitivní "nedodělek" přinesli. Byl jím postup z okrskového do okresního kola základních škol, které se konalo 9.1. v hale ZŠ Purkyňova Vyškov.

Spolu s Bučovicemi sem z okrsku postoupila ZŠ Slavkov Komenského. Ze dvou dalších okrsků - rousínovského a vyškovského - se do okresního kola dostaly týmy ZŠ Letní pole Vyškov, ZŠ Nádražní Vyškov, ZŠ Podomí a Gymnázium Vyškov.
Hned v prvním zápase dostali hoši možnost "pomstít" porážku svých starších kolegů, když na druhé straně hřiště stál výběr Gymnázia Vyškov. Náboj, který mělo prosincové utkání středoškolských týmů, ale tento duel zcela postrádal. Hned během první desetiminutovky bylo prakticky rozhodnuto, když Bučovice vedly již 3:0. Vyškované se prakticky nedostali ze své poloviny a čisté konto zkazil Vojtěchu Šujanovi až brejk dvě minuty před koncem. Všechny tři branky zajistili Ondřej a Marek Vintrovi..

Protože třetí ze skupiny - ZŠ Letní pole Vyškov - porazila stejně jako Bučovice vyškovské gymnazisty, hrálo se v posledním zápase ve skupině o vítězství a tedy lehčího soupeře v semifinále. Zpětně lze tento zápas hodnotit určitě jako nejtěžší. Soupeř byl nejen technicky vyspělý, ale i hokejově důrazný. Důraz však často přerůstal až v surovost, což vyústilo ve vyloučení po faulu na Davida Stejskala. Početní převahu se podařilo naštěstí využít, když Ondřej Vintr vstřelil důležitou první branku. Vyškov ve své neurvalé a neukázněné hře pokračoval, což ale svědčilo spíše našemu týmu. Hra se totiž neustále kouskovala a nervozitu Vyškovanů povzbuzoval klidným výkonem v brance Vojta Šujan a tvrdé hře odolný obránce Ondra Levíček. O šanci na obrat pak ve druhém poločase připravil soupeře Marek Vintr dvěma brankami na konečných 3:0.

Semifinále proti druhému ze skupiny B - ZŠ Podomí - bylo na zcela opačné straně pomyslné škály. V první minutě po nahrávce Davida Stejskala skóroval Marek Vintr a i když soupeř po sporném verdiktu sudích vyrovnal, bylo jasné, kdo je na hřišti pánem. Od deváté minuty totiž přesně zamířil Ondřej Vintr a od tohoto okamžiku se již jen zvyšoval bučovický náskok. Ve dvanácté minutě si stylem - nenehrál, minul, dorazil - připsal další branku Marek Vintr, který o minutu později rychle rozehrál volný úder a snadno zvýšil na 4:1. Do hry se pak ve větší míře mohli zapojit i hráči, kteří v předcházejících zápasech nedostali tolik prostoru. Po brance na 5:1 z hokejky Ondřeje Vintra se konečně trefil i někdo jiný než bratři Vintrové - konkrétně David Stejskal po nahrávce Vojty Koudelky. Výsledek 6:1 tak do finále zcela jednoznačně posunul Gymnázium Bučovice.

Finále proti "Komeňáku" bylo dramatické od začátku do konce. Do vedení šel sice Slavkov hned ve druhé minutě, ale následně střely Ondřeje po nahrávkách Marka Vintrových otočily stav na 2:1. Hra se pak odvíjela podle bučovického scénáře, když čas ubíhal a na hřišti se nic moc nedělo. Náhodná střela po zemi z poloviny hřiště se však bohužel dokutálela až za záda Vojty Šujana. Remízový stav už se do konce neměnil a o postupujícím do krajského kola tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich větší klid a zkušenosti uplatnil Slavkov, který dokázal v první a třetí sérii vstřelit branku, zatímco bučovičtí střelci se o překonání gólmana snažili neúspěšně. Sen o možnosti obhajoby loňského třetího místa v krajském kole se tak rozplynul těsně před dosažením cíle.

Na lavičce kryl záda Vojtěchu Šujanovi jako brankářská dvojka Jakub Jelínek. V obraně se střídal Ondřej Levíček, Alexandr Müller a Jiří Dřímal. Útok měli na starosti Ondřej Vintr, Marek Vintr, David Stejskal, Vojtěch Koudelka a Jan Kohoutek.