Historické stříbro volejbalistů aneb sedm statečných

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Míčové sporty, Vydáno dne: 09. 01. 2013

Skvělého a naprosto nečekaného úspěchu dosáhli volejbalisté Gymnázia a OA Bučovice na krajském kole SŠH ve Znojmě, kde vybojovali parádní 2. místo! Tímto dosáhli historického úspěchu, neboť dosud jsme obsadili nejlépe 3. místo.
Hrálo se na třech kurtech, šest týmů ve dvou skupinách po třech, systémem každý s každým. Ve skupině A – Gymnázium a OA Bučovice, SPŠE Brno, Gymnázium Břeclav. Ve skupině B – Gymnázium Znojmo, Gymnázium Šlapanice a Gymnázium Blansko.
Náš tým porazil v infarktové koncovce favorizované Brno 2:1! (tie break 17:15).
Rovněž druhé utkání s Gymnáziem Břeclav jsme vyhráli v tie breaku, celkově 2:1 a stali se nečekanými vítězi skupiny!


V semifinále jsme překvapivě zdolali Gymnázium Šlapanice 2:1! Opět v tie breaku …
Ve finále jsme nestačili na vynikající Znojmo (loni stříbrné v celostátním finále!) 0:2, po setech 17:25, 18:25.
Celkové pořadí: 1. Gymnázium Znojmo (postup), 2. Gymnázium a OA Bučovice, 3. Gymnázium Šlapanice, 4. SPŠE Brno, 5. Gymnázium Blansko, 6. Gymnázium Břeclav.
Tým táhl kapitán Radek Dítě (nejlepší hráč turnaje), který příkladně vyhecoval své spoluhráče, kteří všichni nechali na hřišti vše! Celý turnaj odehrálo sedm statečných – Dítě, Sedlář, Kříž, Reška, Lefner, Buriánek, Horňák! Náhradníci Maliha a Pavlík do hry nezasáhli...
Tým Gymnázia a OA Bučovice se stal největším překvapením turnaje. Z outsidera se vyklubal „stříbrný tým“. Krásný pohár je vystaven ve foyer školy, diplom na vývěsce.
Byla radost kaučovat tým s příkladnou morálkou!!
Kluci, díky za vzornou reprezentaci školy a města!
Máme z vás radost!

Mgr. Petr Petržela, vyučující Tv