Mladí florbalisté postoupili bez porážky

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Bučovice, jak je neznáte, Vydáno dne: 14. 12. 2012

Okrskové kolo základních škol ve Slavkově nepřineslo žádné překvapení. Dvě volná místa si totiž pohlídali favorité a bez jediné porážky prošel turnajem celek domácích ZŠ KOMENSKÉHO a GYMNÁZIA BUČOVICE.

Jedinými sporty, u kterých se v rámci AŠSK pořádají i okrskové soutěže, jsou malá kopaná a florbal. Zejména o florbal stále vzrůstá zájem a počet přihlášených družstev z okresu Vyškov se vyšplhal na 15 týmů. Z kapacitních důvodů se soutěž rozdělila na tři turnaje, které se hráli ve stejný den na třech různých místech - ve Vyškově, v Rousínově a ve Slavkově.

Právě do poslední uvedené skupiny byl spolu s dalšími pěti školami zařazen i náš výběr. Boj o výhodnější postavení při boji o postup ze skupiny B začal dobře pro ZŠ Bučovice 710, když jejich družstvo porazilo Brankovice suverénně 5:0. A bylo tak jasné, že o postupujícím z prvního místa rozhodne duel dvou bučovických škol.

Důležitý první krok k vítězství udělal výběr gymnázia hned v 5. minutě, kdy po kombinaci bratří Vintrů obloučkem překonal gólmana Ondřej. Jednobrankové vedení ale ve florbalu nic neznamená a městský konkurent naší obraně pořádně zatápěl. Často kromě našich obránců zapůsobila na soupeře i nervozita, když v několika vyložených šancí nedokázali žádnou přetavit v úspěšný zásah. Definitivní rozhodnutí vyrovnaného utkání přinesl až závěr, kdy v rozmezí jediné minuty nejprve Ondra Vintr po samostatném úniku (v odloženém vyloučení) zvýšil a pak Saša Müller tvrdou ranou z poloviny hřiště uzavřel skóre na konečných 3:0 pro gymnázium.

Ve druhém utkání bylo přímo povinností získat vítězství, aby bylo možné postoupit z prvního místa a tím získat slabšího soupeře v baráži o postup do okresního kola. První branku utkání i za školu vstřelil v šesté minutě Vojta Koudelka z bezprostřední blízkosti branky po přihrávce Ondry Vintra. Náskok zvýšil v osmé minutě Ondřej po nahrávce Marka Vintra. Takřka deset minut se skóre neměnilo a hra se odvíjela převážně na polovině soupeře. Pak v dvouminutovém krupobití padly tři branky po střelách Marka a Ondřeje Vintrových a gólovou tečku zařídil opět Saša Müller.

Otnice jako druhý tým ze skupiny A nedostaly na hřišti ani čas se porozhlédnout, když ve druhé minutě po úprku Ondřeje Levíčka kolem celého hřiště následovala rychlá kombinace směřující přes Marka a Ondřeje Vintry až do branky. Pak nastala opět slabší desetiminutovka, kdy sice Bučovice měly míček pod kontrolou, ale skóre se neměnilo. Šanci na snížení zmenšila ve dvanácté minutě branka Ondry Vintra po Markově nahrávce a další Ondrův gól po nahrávce Vojty Koudelky. Patent na poslední góly v utkání si nenechal vzít Müller, když v osmnácté minutě navýšil skóre na 4:0. Zpestření přineslo ještě oslabení, když pravověrný fotbalista Ondřej Vintr pokračoval ve hře i bez hokejky. Záhy po jeho návratu na hřiště nám soupeř vstřelil první branku v turnaji, takže finální výsledek byl 4:1 pro Bučovice.

Kromě uvedených hráčů se na postupu podíleli také David Stejskal, Jiří Dřímal, Vojtěch Šujan (brankář) a Jakub Jelínek (brankář). Celému týmu nezbývá než popřát hodně štěstí v okresním kole!