Futsalisté postoupili do krajského kola

Autor: Jan Stavělík <(at)>, Téma: Míčové sporty, Vydáno dne: 18. 11. 2012

Pro školní sportovní soutěže nezvyklý termín - pátek - byl určen pro okresní kolo základních škol ve futsalu. Okrsek Vyškov zastupovaly ZŠ Purkyňova, ZŠ Tyršova a ZŠ Nádražní. Z bučovického okrsku se do Vyškova probojovaly kromě naší školy ještě ZŠ Bučovice 710 a Slavkov Tyršova. Zajímavé pro všechny týmy bylo, že se hrálo o dvě možnosti účastnit se krajského kola. Okresní kolo bylo totiž současně kvalifikací jak pro halovou kopanou, která se hraje v počtu 4+1 tak i pro tzv. minikopanou, hranou na zmenšených fotbalových hřištích systémem 6+1.Gymnázium vloni nepostoupilo jen rozdílem jediné branky, která jim chyběla v duelu se ZŠ Purkyňova. A los letos svedl tyto soupeře proti sobě již v základní skupině. Motivace bučovickým hráčům tedy rozhodně nechyběla a během prvních pěti minut si vytvořil útočný tandem bratří Vintrů tři gólové šance. Jenže míč do branky přes skvěle chytajícího brankáře nedostali a opět se potvrdilo...nedáš...takže po brejku z šesté minuty šel do vedení Vyškov. Gólem jakoby Purkyňka bodla do vosího hnízda a hned minutu na to bylo srovnáno. Za stavu 1:1 skončila první desetiminutovka. Druhý poločas se však bohužel vyvíjel podle stejného scénáře jako ten první. Nešťastně sražený míč po rohovém kopu posunul do čela opět Vyškovany. Naštěstí se podařilo odpovědět stejně rychle jako poprvé a pět minut před koncem svítil na ukazateli opět nerozhodný stav - 2:2. Poté se ovšem strhl dvouminutový Vintrsturm, kdy dvě branky zcela otočily vývoj utkání ve prospěch Bučovic. V závěru se ještě podařilo potvrdit vítězství brankou na 5:2 Ondřeji Levíčkovi, který se jako jako jediný zapsal mezi úspěšné střelce kromě Ondřeje a Marka Vintrových.

Duel se ZŠ Tyršova Vyškov už postrádal náboj z předchozího utkání, protože míč ovládali převážně bučovičtí hráči. A ti se ho dobrovolně vzdali jen v případě, že stříleli na branku. Výsledkem bylo tříbrankové vedení po prvním poločase. Do hry se zapojili hráči z celé soupisky, kteří dokázali, že i oni mohou ohrozit soupeřovu branku. Brankově se jim však převahu vyjádřit nepodařilo. I když soupeř snížil ve 13. minutě na 3:1, nikdo nepochyboval, že do finále se podívají Bučovice. V závěru se stav ještě jednou změnil ve prospěch Bučovic na konečných 4:1.

Stejná ulice, ale jiné město než v předchozím utkání, tedy Tyršova Slavkov, byla adresa finálového soupeře bučovických gymnazistů. Soupeř budil respekt nejen svým disciplinovaným herním projevem, ale i fyzickými parametry. Výška i hmotnost soupeře zpočátku činila značné problémy při tahu na branku a vzduchem létal nejen míč, ale i někteří bučovičtí hráči. Naštěstí se podařilo udržet na uzdě emoce, které se zákonitě musely projevit jako reakce na tvrdé zákroky. Beze slov, ale o to účinněji se bučovičtí hráči projevili v osmé minutě, kdy se dostali do vedení. A pouhou sekundu před koncem poločasu ještě náskok zvýšili na 2:0. Větší klid při útoku a důraz v obraně pak byl receptem na úspěch v druhé půli, což přineslo zvýšení náskoku na 3:0. Čestnou branku vstřelil Slavkov šest minut před koncem, ale na obrat už mu síly nestačily.

První místo a postup do krajského kola si tedy vybojovalo Gymnázium Bučovice, druhé místo obsadila ZŠ Tyršova Slavkov a v zápase o třetí místo byla úspěšnější ZŠ Bučovice 710. Všechny tři postupující školy z našeho okrsku tedy překvapivě předčily vyškovské fotbalisty, když čtvrtá byla ZŠ Purkyňova, pátá ZŠ Tyršova a šestá ZŠ Nádražní.

O postup se zasloužila sestava Vojtěch Šujan, Martin Horák, Tomáš Kovařík, Jan Kohoutek, Matěj Kremr, Ondřej Vintr, Marek Vintr, David Stejskal, Jakub Jelínek a Ondřej Levíček.