Školní časopis - červen 2012

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Školní časopis, Vydáno dne: 15. 06. 2012

Vážení čtenáři, milí studenti,
školní rok nám už pomalu dospěl ke konci a Vy právě otevíráte strany posledního, čtvrtého, čísla našeho časopisu. Jelikož už do prázdnin nezbývá mnoho, všichni teď kvapně opravujeme a uzavíráme známky v jednotlivých předmětech. I přes to však věřím, že si najdete čas na přečtení tohoto čísla.
Hlavním tématem aktuálního čísla nemůže být nic jiného než oslavy 110. výročí založení školy, na které se už téměř měsíc připravujeme. Ty proběhnou v sobotu 16. června od 9:00. Budete si moci prohlédnout výstavu historie školy, navštívit budovu ZŠ 710, ve které sídlilo gymnázium mezi lety 1953 až 1992. Dále se pak můžete zúčastnit kulturního pásma školní akademie, poslechnout si koncert Boršičanky a dechového orchestru ZUŠ Bučovice či strávit příjemný společenský večer v Katolickém domě.
Ohlédneme-li se za uplynulým školním rokem, všimneme si, že náš časopis prošel několika změnami. Dočkali jsme se nejen nové grafické podoby, ale i rozšíření a propracování jednotlivých rubrik. Přibyly nám tak fejetony, komiksy, nové titulní stránky a mnoho dalšího.

Zároveň bych chtěl pogratulovat všem maturantům k úspěšnému složení zkoušek dospělosti, ve kterých dosáhli nad očekávání dobrých výsledků. Jelikož i několik maturantů bylo členy redakce, budeme muset znovu obsadit některé rubriky. Co by autor úvodníků a šéfredaktor se loučí Filip Zachariaš, rubriku Tomáše Kremra Nad tuplákem piva respektive Nad sklenkou vína přebírá Martina Píšťková. Nepřijdete ani o recenze Dana Krále, jehož nahradí… (dozvíte se v září). Od září pro Vás, čtenáře, připravujeme i zcela novou rubriku s názvem Skrytý talent, jejímž redaktorem bude Štěpán Hanák.
Za celou redakci školního časopisu bych Vám chtěl popřát co nejhezčí vysvědčení, hezké a příjemně strávené prázdniny s přáteli a kamarády, mnoho krásných slunečných dní u vody a hlavně pohodu a zasloužený odpočinek.
Na shledanou v září.

Michal Marko