Gymnasté Gymnázia Bučovice vítězi republikového finále!

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Gymnastika, Vydáno dne: 17. 04. 2012

Vynikajících úspěchů dosáhli gymnasté Gymnázia Bučovice na republikovém finále AŠSK v Liberci. Svěřenci trenérů Petržely a Stavělíka přivezli ze severu Čech 1 zlatou a 2 bronzové medaile a v hodnocení škol obsadili 2. místo hned za vítězným Frýdkem - Místkem.
Již závod Ch IV. přinesl bučovickým barvám zlato za vítězství v soutěži družstev. Kvarteto mladých vyhrálo závod s náskokem 3 bodů, a to naprosto zaslouženě. Úspěch mladého a perspektivního týmu umocnil ještě Matouš Čiháček cenným bronzem. Pořadí družstev: 1. GB, 2. ZŠ Englišova Opava, 3. ZŠ Březová Děčín atd. Mezi jednotlivci dominoval Jakub Pálek z Příbrami. Mimo výborného Čiháčka se však prosadili i další bučovičtí borci. 4. skončil Marek Houšť, 6. Tomáš Blecha (příjemné překvapení) a 10. Jan Hrabovský.

Kategorie Ch V. byla obeslána ještě kvalitněji, a tak nečekaný bronz Gymnázia Bučovice je dalším krásným výsledkem! Suverénní Příbram vyhrála zaslouženě před Frýdkem – Místkem a DB. Další pořadí: 4. SPŠS Plzeň, 5. SŠED Frýdek – Místek, 6. Gymnázium Česká Třebová atd. Závod jednotlivců patřil po zásluze technicky čistému Ondřeji Vanerovi z Příbrami. Výborné 4. místo vyválčil David Klement z Gymnázia Bučovice. Umístění dalších dobře cvičících borců GB: 14. Milan Marek, 16. Petr Selinger, 20. Jakub Křivák. Mladší závodili ve volném trojboji: prostná, přeskok a hrazda; starší navíc cvičili na kruzích.
Studenti Gymnázia Bučovice potvrdili, že i ve velmi skromných podmínkách se lze seriózní tréninkovou pílí dopracovat až k vynikajícím výsledkům. Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, města, okresu a Jihomoravského kraje!