Školní časopis - říjen 2011

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Školní časopis, Vydáno dne: 19. 10. 2011

      Vážení čtenáři,

vítám vás na stránkách prvního čísla školního časopisu v tomto školním roce. Žádné významné změny se v časopise neudály, zato o to více událostí potkalo naši školu. Krajští zastupitelé definitivně rozhodli o sloučení s Obchodní akademií Bučovice. Co to pro nás znamená?
Studenti, jak obchodní akademie, tak našeho gymnázia, kteří se na sebe dívali mnohdy skrz prsty, zanedlouho budou navštěvovat stejnou budovu a zčásti je budou učit společní profesoři. Dle mého osobního názoru je to škoda. Myslím, že čím větší spektrum středních škol, tím více spokojených studentů. Doba si ale změnu zřejmě vyžádala. Silné ročníky dětí jsou ty tam a mladí lidé mají jiné starosti než rodit děti. Vždyť odborníci vypočítali, že výchova dítěte do osmnáctého roku věku vyjde na dva miliony korun.
V souvislosti s těmito významnými událostmi je sestaven i obsah našeho časopisu. Přinášíme vám i exkluzivní rozhovor s ředitelem školy, který se našemu časopisu snažil nastínit, jak bude slučování probíhat a čeho všeho se tento proces dotkne. Už tradičně jste se k hlavnímu tématu vyjadřovali i vy, čtenáři, takže si na stránkách našeho časopisu můžete prohlédnout grafy z bleskového průzkumu.

Už na konci loňského školního roku jsme vás informovali, že se budeme muset rozloučit s Třináctou komnatou, která nás zavedla vždy na místa, kam oko studenta nedohlédne. Zřejmě byl vyčerpán potenciál míst, kam bychom vás prostřednictvím časopisu mohli zavést, ale pokud byste přece jen na něco přišli, nebojte se své nápady sdělit buď mně nebo některému z redaktorů, či se obrátit na mail, který najdete na konci časopisu. Nově příchozí mohou oponovat, že přijdou o reportáže ze zákulisí školy. Nebojte! Připravujeme zveřejnit fotografie i s popisem míst na facebookových stránkách školy.
Zbytek časopisu tvoří tradiční obsah. Aby se nám ze všeho nezatočila hlava, můžeme v rubrice Za kulturou promyslet, jak prožijeme svůj volný čas kulturou či se jen tak zastavit v Koutku srandy. Karel Čapek totiž říkával, že smích je sůl lidstva a kdo je jím dobře prosolen, uchová se dlouho čerstvý.

Doktor alias Filip Zachariaš

Školní časopis - říjen 2011