Vážený pane řediteli,

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 28. 06. 2011

   jmenuji se Eva Mičková a s Vaším gymnáziem mě spojují jména mých dvou synovců - Martina a Jakuba Löffelmannových. V roce 1992 jsem se přestěhovala do Toronta, kde bydlim do dnešní doby. S Jakubem a Martinem se nevidím tak často, jak bych si přála, ale vždycky když přijedu domů do České republiky, snažím se s nimi pobýt tak dlouho, jak mně jenom čas dovolí.
Vzala jsem je na několik cest do zahraničí a při dlouhých jízdách v autobuse si povídáme a „zkoušíme se“ navzájem z našich školních znalostí. Moji synovci je mají – na rozdíl ode mne –ještě v čerstvé paměti, takže často prohrávám.
Jsem vždycky příjemně překvapena úrovní Martinových a Jakubových vědomostí a jako správná teta a k tomu ještě učitelka na nich vyzvídám další podrobnosti ze školních lavic.


Myslím si, že jste šťastným ředitelem, kterému se vzácně sešel kolektiv výborných pedagogů. Dovolte mi se zmínit alespoň o několika kantorech, na které moji synovci a jejich spolužáci budou určitě dlouho vzpomínat:
Mgr. Boris Vlach, který prezentuje historické události, jako by byl jejich přímým účastníkem. „Hodiny dějepisu jsou vzrušujícími událostmi a i ti, kteří se nezajímají o dějepis, musí poslouchat „ shodli se oba dva moji synovci. „ Tak učí někdo, kdo miluje historii a přehrává ji netradiční formou svým žákům.“

RNDr. Libuše Součková, Csc. – učila Jakuba chemii a i když Jakub nebyl žákem, který zrovna vynikal v přírodovědných předmětech, velice si chválil a oceňoval šířku znalostí a jejich prezentaci paní Součkovou.

Mgr. Marta Kuchtová – Jakub přijel na moje pozvání do Kanady když měl 12 roků a strávil zde asi 2,5 měsíce. Tato doba pobytu mu umožnila vyniknout v předmětu anglický jazyk, aniž by se kdy musel učit a studovat. Situace se však změnila ve třetím ročníku gymnázia, kdy přišla Mgr. Kuchtová, Jakub obdržel na vysvědčení první „dvojku s AJ“ s komentářem „ Představ si, no ona mně dala dvojku a donutila mě, že jsem se musel začít tu angličtinu učit“.
Kromě toho, že hravě zvládne předepsané osnovy, Marta Kuchtová probírá všechny významné výročí a data z britské a americké historie, organizuje výměnné pobyty a zájezdy do Anglie a její hodiny jsou plné energie, vášně a lásky k předmětu, který učí.“ Ona prostě miluje tu angličtinu, to je všem jasné“ dodal Jakub.

PhDr. Marie Hrozová – třídní učitelka Jakuba, nesmírně obdivoval její profesionalismus a hlubokou znalost předmětů, které učila. Citila jsem z jeho vyprávění, že obdivuje svoji třídní nejenom jako skvělou učitelku, jejíž zaměstnání se stalo jejím posláním, ale také jako někoho, kdo respektuje svoje studenty a dává jim pocit důstojnosti a důležitosti. Vlastnosti tak nezbytné pro mladé lidi v tomto věku.

PaeDr. Zdenka Lokajová o níž Martin řekl, že nebýt jejího vysvětlení filosofie, nebyl by chopný odmaturovat.

Také o Vás se zmínil Jakub, pane řediteli, a o Vaší výuce matematiky. Byl jste pro něho učitel, který výborně ovládá svůj předmět, a Jakub Vás obdivoval za to, jak dokážete vysvětlit integrály a derivace způsobem, kterému jsou studenti schopni porozumět.
A tak aniž bych kdy překročila práh Gymnázia v Bučovicích, mám celkem dobrou představu o výuce na Vaší škole. Otevřela jsem si webové stránky gymnázia a byla jsem překvapena jejich kvalitou – poděkování jistě patří Mgr. Martinu Pokornému . Chtěla jsem si ověřit správná jména vašich pedagogů a ohromilo mě množství doktorandských titulů, které zdobí jména mnoha Vašich kantorů.
Závidím ( v dobrém slova smyslu) mým synovcům , že jejích formativní roky jak ve vzdělání tak i ve výchově byly ovlivněny celou řadou vynikajících učitelů.
Tento dopis Vám píšu po konzultaci se svými synovci a po jejích vzájemném souhlasu. Martin me několikrát ujistil, že dopis můžu poslat až odmaturuje, což se právě před několika dny stalo.
Přeji Vám všem mnoho úspěchů s dalšími studenty, pěkné a dlouhé léto plné slunce a odpočinku. Určitě si ho všichni zasloužíte po té spoustě práce, kterou jste museli zvládnout v průběhu nových státních maturit.

S pozdravem ze slunného Toronta
Eva Mičková