Vzpomínky na Afriku

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 30. 05. 2011

    Ve čtvrtek 19. května zažili žáci primy zajímavou besedu: přijela paní Mgr. Lenka Gulová z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a seznámila publikum s projektem, v němž čeští studenti a vyučující pomáhají angolským dětem a mládeži. Jejich aktivity jsou zaměřeny na volný čas. Dozvěděli jsme se, že česká strana v Angole v provincii Quito postavila dům, který navštěvují děti z širokého okolí a kde pod vedením místních animátorů – mladých lidí vyškolených našimi studenty – tráví svůj čas třeba hraním divadla, malováním, hudbou a jinými činnostmi.
Kromě zmíněného zařízení jsme na videoukázce viděli, jak se žije v Angole: co se jí, kde lidé bydlí, jaká chovají zvířata, co si oblékají, s jakými problémy denně bojují. Možná si leckterý z malých studentů uvědomil, jak se má dobře. Možná se pak někteří, až dostudují, do Afriky vydají sami.

Ne každý je ochotný vzdát se svého pohodlí a jet pomáhat někam, kde je to potřeba, kde ale také číhá spousta nebezpečí – např. vzteklí psi, nášlapné miny, zločin v ulicích . Vážíme si všech, kteří pomáhají i přes úskalí s tím spojená. Díky, paní Gulová.

Marta Urbánková, tř. uč. primy.