Gymnázium na krajském kole ve šplhu

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 16. 03. 2011

9. března se dvě družstva našeho gymnázia zůčastnila krajského kola středoškolské soutěže ve šplhu. Pořádající brněnská SPŠ Jílová připravila pro všechny zůčastněné příjemný závod a i když souběžně probíhal přidružený přebor města Brna, celé dopoledne neslo známky perfektní organizace, za což pořadatelům patří velký dík.
O kvalitě zúčastněných závodníků svědčí i fakt, že výkon vítězného družstva dívek gymnázia Břeclav byl na úrovni českého rekordu. V takové konkurenci se naši žáci, přes veškerou snahu a nepopiratelnou bojovnost, nedokázali propracovat do první desítky výsledných tabulek, i když chlapci se v konečném pořadí družstev umístili na velmi pěkném čtvrtém místě ze šesti. Děvčata skončila celkově osmá z devíti.

Oba naše reprezentační týmy, ve složení Ingrid Malecová (konečné 19. místo ze 36), Petra Hujňáková (26. místo), Eliška Pitronová (29. místo) a Petra Galatová (34. místo, přišla do týmu jako náhradnice pouhý den před závodem) a Jan Bílek (konečné 13. místo z 23), Prokop Slezáček (14. místo), Jiří Matyáš (16. místo) a Vojtěch Hujňák (20. místo), si zaslouží velikou pochvalu. Ačkoliv zhusta čelili specialistům, jejichž výkony vysoko překonávali naše možnosti, zachovali si koncentraci a snahu o co nejlepší čas i v momentech, kdy nemuseli. Prokázali, že slovo reprezentace pro ně není jen prázdný pojem.
Jako doprovod i jako učitel gymnázia jim tímto ještě jednou děkuji.