Výlet Olomouc II. 2009

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 24. 06. 2009

   F O T O G A L E R I E

Ráno 10.6.2009 jsme se celá třída sešli s paní profesorkou Stránskou na autobusovém nádraží v Bučovicích s prosbou, „aby nám na tom výletě nepršelo“. Nastoupili jsme do autobusu, jeli naproti paní profesorce Kostrbové a nechali se unášet dál až do Olomouce. Zatím nepršelo.
Vystoupili jsme na Bouzově. Potom jsme se vydali nahoru do jeskyň v Javoříčku. Bylo to tam velice krásné. Připadali jsme si jako v pohádce. Nejkrásnější a největší byl Dóm gigantů. Nejhorší na jeskyni bylo to, že tam bylo vlhko, mokro, tma a zima, ale kromě toho jsme si odnesli úžasný zážitek. Když jsme vyšli ven, opět jsme nastoupili do autobusu a už jeli tam, kam jsme se těšili nejvíce. A to do lanového centra.Naštěstí nám nepršelo. Nejprve nás instruktoři Marek s Martinou seznámili s tím, jak se máme jistit, jak se zachází s karabinkou a kyblíkem, a hlavně s tím, jak si neublížit. Rozdělili jsme se do trojic a vydali se do výšek. Nechci nás chválit, ale myslím si, že na to, že někteří lezli poprvé, jsme byli docela šikovní. Naštěstí se nikomu nic nestalo a byli jsme nad očekávání velice spokojení.

Potom už nás čekala večeře v menze a ubytování na vysokoškolských kolejích. Zabydleli jsme se a “většina“ si šla kolem 10. hodiny lehnout. Stálé světlo na chodbě kluky trochu dráždilo, takže moc ukáznění v noci nebyli, ale můžu paní profesorku uklidnit, že to mohlo být ještě horší.
Druhý den se horšilo počasí, ale vydržet se to dalo. Nejprve jsme šli na zámek Úsov, kde nás nejvíce zaujala vycpaná zvířata, kterých tam bylo víc než dost, ale neomylně jsme tušili, že v ZOO to bude přeci jenom lepší. Přijeli jsme do olomoucké ZOO na Svatém Kopečku a překvapivě ani moc nepršelo. Tam už jsme se jen tak toulali, protože to pro nás bylo všechno dohromady velice vyčerpávající. Po ZOO nás autobus zavezl do Bučovic, kde na nás čekali rodiče, a my se těšili na vlastní postel.
Výlet byl opravdu skvělý, moc nás to tam bavilo a budeme jen doufat, že nám dá paní profesorka ještě jednu šanci a příští rok na nějaký další výlet pojedeme znovu.

Jana Mlčoušková, II.