Exkurze - Vídeň

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 17. 04. 2009

   F O T O G A L E R I E

Ve středu 8. dubna naše maturitní třída 4.A spolu s oktávou absolvovala jednodenní exkurzi do hlavního města Rakouska – Vídně. Naší první větší zastávkou se stal zámek Schönbrunn, jehož útroby jsme si z důvodu velkého počtu návštěvníků nemohli důkladně prohlédnout. Spokojili jsme se alespoň s jeho zevnějškem a procházkou přilehlým parkem ve francouzském stylu.
Poté jsme zavítali do samotného centra města, kde jsme měli možnost zhlédnout dva totožné renesanční objekty muzeí – Kunsthistorisches Museum a Naturhistorisches Museum na Náměstí Marie Terezie, včetně samotného památníku Marie Terezie. Cestou dál jsme míjeli budovu rakouského parlamentu a vídeňské radnice, další kulturní pamětihodnosti – Burgtheater, Hofburg, Stephansdom a Hundertwasserhaus.


Před zpáteční cestou jsme z konzumních a komerčních důvodů přepadli supermarket na periferii města, kde mnozí z nás proměnili eura za různé rakouské speciality ve formě pamlsků, nápojů, laskomin a suvenýrů.
Počasí nám bylo po celý dubnový den nakloněno, o sluneční pohlazení nebyla rozhodně nouze. Škoda jen, že poznávací exkurze patří mezi jednu z posledních společných akcí naší maturitní třídy.

Martin Červinka, 4.A