Víkendový zájezd na hory se vydařil...

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Cestování, Vydáno dne: 20. 03. 2009

   F O T O G A L E R I E

Ve dnech 7. - 8. března zamířili lyžaři z našeho gymnázia na víkendový pobyt do Jeseníků. Cílem byl lyžařský areál v Kunčicích pod Kralickým Sněžníkem.
Účastníci zájezdu na hory odjížděli brzy ráno z Bučovic za doprovodu kapek deště a zamračené oblohy. Hory nám ale připravily milé překvapení: zasněžené svahy a druhý víkendový den dokonce azurovou oblohu se sluníčkem. Příjemné podmínky na chatě Sněžník v Kunčicích, ukázněné a bezproblémové chování všech zúčastněných přispěly k dobrému dojmu ze sportovního pobytu na horách.

+ Očima zpravodaje Tomáše Kremra

Snad si studenti byli vědomi svých povinností či je v pondělí čekalo zkoušení, nevím, ale úsměvným se stal pohled na učící se studenty – tedy některé – na zpáteční cestě autobusem . Jiní dospávali únavu či dlouhé ponocování, ale určitě všichni měli dobrý pocit z toho, že udělali něco pro zdraví či radost z pohybu na svěžím horském vzduchu.

Pedagogický doprovod : prof. Lokajová a prof. Stránská

Očima zpravodaje Tomáše Kremra
21. březen. Všichni natěšení lyžaři čekají v Bučovicích, až pod velením paní profesorky Lokajové a paní profesorky Stránské odjedou do Kunčic pod Ondřejníkem na víkendový lyžařský zájezd. Naše pohledy po cestě zklamaně vyhlíží známky sněhu. Bojíme se, že nám naše výzbroj bude houby platná, ale naštěstí přeci jen sníh byl. A bylo ho dost. V sobotu intenzivně poprchávalo, ale když se jede za sportem, musí jít déšť stranou. Zdoláváme sjezdovky ať už jako lyžaři, či jako snowboarďáci. Druhý den už je naopak krásně a sníh nám od nohou jenom lítá. Bohužel, odpoledne to musíme zabalit (doslova), protože odjíždíme domů. Opravdu neradi se loučíme s bílou pokrývkou, ale co naplat, o den déle se zdržet nemůžeme – komu by se chtělo platit taxíka z Jeseníků, že? Ze zájezdů se nám tedy pomalu stává tradice, takže my, fanoušci, my jen můžeme doufat, že nebude porušena. Oběma paním profesorkám děkujeme!

Tomáš Kremr, V.