Do Brna za Shakespearem

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Hudba, tanec, výtvarná díla..., Vydáno dne: 17. 12. 2008


   V pondělí 15. prosince rovná stovka našich studentů spolu se svými učiteli navštívila divadelní představení v angličtině - „A Midsummer Night’s Dream“ – Sen noci svatojánské od anglického dramatika Williama Shakespeara. Tentokrát jsme se rozhodli řešit dopravu individuálně, a tak většina studentů dorazila do Brna vlakem. Představení se opět konalo v sále Břetislava Bakaly na Žerotínově náměstí.
Nešlo samozřejmě o původní Shakespearovu verzi této slavné divadelní hry, neboť angličtina šestnáctého století představuje tvrdý oříšek i pro rodilého Angličana, natož tak pro naše studenty. Shlédli jsme novodobou zkrácenou adaptaci této slavné komedie v současné a nepříliš komplikované angličtině. Herci byli, stejně jako v září, vrstevníci našich studentů a dokonce jsme zaznamenali některé povědomé tváře z minula.


Věřím, že se představení všem líbilo, protože mladí účinkující hráli s obrovským nasazením a jejich angličtina byla také velmi kvalitní. Tentokrát jsme ocenili i scénické efekty a podmanivou hudbu, která vytvořila romantickou kulisu pro tuto slavnou Shakespearovu hru.
Slavnostně vyzdobené předvánoční Brno pak jen podtrhlo naši sváteční náladu.
Mgr. Jana Pokorná, vyučující anglického jazyka