Učebna biologie se proměnila v divadelní jeviště

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Hudba, tanec, výtvarná díla..., Vydáno dne: 10. 12. 2008

   „Chodí pešek okolo“ nejedná se o dětskou hru, ale o divadelní představení Občanského sdružení Augusto, které ve středu 10.12. 2008 třídy sexta, 2.A a část oktávy měly možnost shlédnout a současně se na něm i podílet.
Studenti měli nejprve možnost vžít se do rolí jednotlivých postav Vilmy Peškové, studentky gymnázia čtvrtého ročníku, se kterou se právě rozešel její přítel, Aleše Hermana, rovněž studenta gymnázia čtvrtého ročníku, jehož rodina byla považována za původce obecního neštěstí, a strážmistra Peška, otce Vilmy. Děj se odehrává v obci Židlochovice.
Hra začíná rozchodem Vilmy s Filipem, synem starosty. Následné sblížení Vilmy s Alešem je trnem v oku strážmistru Peškovi, který také rodině Hermanově nemůže přijít na jméno. Když se Peškovi naskytne příležitost Aleše vydírat, využije toho. Nechce, aby se s jeho dcerou nadále scházel. Vilma zaviní, že slib, který dal Aleš jejímu otci, nedodrží. Peškovou vinou dostal Alešův nemocný otec mozkovou mrtvici a zemřel.

Naštvaný a provinilý Pešek se rozhodl bez Vilmina vědomí přestěhovat do Moravských Budějovic. V této chvíli dostali studenti jedinečnou příležitost zapojit se do děje.

Veronika Katolická, Natálie Hrazdírová a David Baláž nahradili postavu Vilmy a pokusili se prolomit ledy mezi Vilmou a Peškem.

 

Za zbytek oktávy Eva Horáčková, Veronika Chromá, Pavlína Jašková