Zakončená - 29. 11. 2008

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Hudba, tanec, výtvarná díla..., Vydáno dne: 05. 12. 2008

   F O T O G A L E R I E


   Pro třídy 2.A a sextu nastal v sobotu tolik očekávaný a obávaný večer zakončené, ke kterému směřoval celý ten úžasný čas nezapomenutelných a neopakovatelných tanečních, čas, který nastává jen jednou v životě, leč na který se vzpomíná po celý život jako na nejkrásnější zážitek z let strávených na střední škole a za který děkujeme našim skvělým tanečním mistrům.
Po nekonečné cestě autem, která v našich šatičkách byla opravdu více než zajímavá, jsme vystoupili před dveřmi sálu v Nesovicích. Z rozjívených, věčně pobíhajících a školou utrápených školaček se staly jakoby mávnutím kouzelného proutku princezny s noblesním chováním, které nepoznávaly ani jejich vlastní maminky.
Krásné, krajkové, nadýchané, sněhově bílé šatičky, jakoby ukradené z oříšku pro Popelku, se vlnily celým sálem. Jejich hrdé nositelky na sebe poutaly pozornost a tichý obdiv všude, kam vkročily.


Jejich poznávacím znamením se stal typický šustivý zvuk sukně, který celé ženské pohlaví přímo zbožňuje, vždyť jsou to šaty svatební. A naproti celé této parádě stála ostrá bolest nohou, stáhnutý korzet a výhled na polonézu. Celý sál očekával první tóny a z nás čišely obavy. Leč onen strach se projevil jako naprosto zbytečný, vše proběhlo více než hladce, ke spokojenosti všech zúčastněných. Naši pánové se přímo překonali, stali se z nich elegáni s vážnou tváří i s onou pověstnou romeovskou růží v ruce a vytříbených tanečním stylem… alespoň na ten jeden večer, než se vrátí k házení houbou a rádoby veselým vtípkům.
Za zmínku by jistě stál i velkolepý výkon Pavla Šujana a Evy Červinkové v taneční soutěži, kterou zcela očekávaně a po právu vyhráli, což jim vysloužilo nepřeberné množství odměn jako například sólo tanec naší oblíbené „čači“, trička s logem či poctu v podobě vedení předtančení jako hlavního páru na plese našeho gymnázia, který proběhne 30. ledna 2009, a na který vás za celé dvě třídy, jakožto pořadatele, srdečně zvu.

Veronika Gecová, 2.A