Anglické divadlo v Brně

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Hudba, tanec, výtvarná díla..., Vydáno dne: 01. 10. 2008

   V úterý 30. září navštívili studenti septimy a 3.A se svými angličtináři představení anglického divadla v Brně. Po menších technických problémech a s mírným zpožděním náš autobus šťastně dorazil před takzvaný Bílý dům na Žerotínově náměstí a rychle jsme se přesunuli do Bakalova sálu. Trochu jsme se zděsili, protože v zaplněném sále už pro nás nezbývala téměř žádná místa k sezení. Naštěstí pořadatelé operativně zajistili židle navíc a nikdo nakonec stát nemusel.
Pak už jsme si všichni mohli v klidu užívat očekávané divadelní představení. Šlo o adaptaci knihy Čarodějky britského spisovatele Roalda Dahla. Zaujalo nás, že prakticky všichni herci byli ve věku našich studentů. Možná nejsem sama, kdo si myslí, že nácvik podobnéhého kusu v angličtině by nemusel být ani pro naše studenty žádný problém. Určitě by se našly talenty nejen jazykové, ale i herecké.

Po představení jsme se ještě přesunuli do Mahenovy knihovny, kde si studenti vyslechli přednášku o Evropské unii a o možnostech vysokoškolského studia v zahraničí.

Mgr. Jana Pokorná, vyučující angličtiny