Školní ples očima studentů

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Hudba, tanec, výtvarná díla..., Vydáno dne: 31. 01. 2008

   Byl večer, pátek 25.ledna, a všichni zúčastnění se těšili dlouho dopředu. Ještě pár zkoušek a tanečníci ze sexty a 2.A, posíleni hochy z vyššího ročníku, byli připraveni na polonézu. Ta, s malým zpožděním, avšak samozřejmě slavnostně, zahájila studentský ples našeho gymnázia v nesovickém kulturním domě. Celou ji secvičila paní profesorka Handrlová, oceněná spolu se studenty potleskem a osobně kytičkou. Po tomto šestiminutovém úvodu byli všichni uvítáni projevem pana ředitele a rodiče poté vyzváni k tanci se svými v tu chvíli slavnými potomky. Po úvodní skladbě se připojili ostatní a začalo se skutečně plesat. V průběhu celé akce - tedy až do třetí hodiny ranní - nás bavila vyškovská skupina Panorama, známá i z jiných studentských „tancovaček“. Ve dvou vstupech se předvedla ZUŠ Slavkov, kde v baletních sestavách vystoupily i studentky naší školy. Po jedenácté hodině se na řadu dostala tombola obsahující asi 180 více či méně hodnotných cen. Lidé posedlí výhrou nám často trhali losy z rukou a během několika minut se po malých bílých lístečcích jen zaprášilo. Šťastlivci si běželi pro své ceny a ti ostatní - jak je ostatně nevýherní losy nabádaly - pokračovali v tanci či postávání u baru.

Mnozí si stěžovali na frontu na pití, jiní na losy, další zas na dlouhé přestávky mezi tanečními sekvencemi. Ať tak či onak, ples se povedl. Převážná většina lidí byla spokojena, a kdo tam nebyl, může jen litovat.

 

Ondřej Macháček,VI.roč.

 

„Nesovický sál je nám malý…“ Tento názor se nesl školou po celou dobu příprav školního plesu.

Nedostatek vstupenek vyvolal opět diskuse na téma : Kde najít větší sál? Kolik vstupenek by mělo být maximum na studenta či profesora? atd.

Přes to všechno,kdo se nakonec do sálu dostal /jakýmkoli způsobem/, se náramně bavil a těžko by hledal nějaké „mouchy“ kazící zábavu. Oblíbenost plesu bučovického „gymplu“ byla opět potvrzena.

 

Radek Drozd,VII.roč.