Tradičně na gymnáziu

Autor: administrator <wadmin(at)gymbuc.cz>, Téma: Hudba, tanec, výtvarná díla..., Vydáno dne: 21. 12. 2007

   Jako každý rok i letos v úterní podvečer se rozsvítila nejkrásnější místnost na gymnáziu – aula. Tradiční koncert těch nejmladších, primy a sekundy, přilákal hodně příznivců a hlavně rodičů všech účinkujících. Vracejí se posluchači z let bývalých a podpořit své mladší spolužáky chodí i ti starší z osmiletého studia. Tento hudební svátek ukázal i řadu talentů, nejen recitačních, ale i hereckých, muzikantských a pěveckých. Zaznělo slovo sváteční, slovo humorné, diváci se zaposlouchali do líbezných tónů saxofonu. Celé vystoupení zakončil pěvecký sbor školy. Bylo to krátké, ale o to milejší zastavení v tomto předvánočním čase.

A stejně tak tradiční se stalo na gymnáziu páteční dopoledne. Nadvakrát se sejde v aule celá škola. Celé vystoupení probíhá znovu a především za úžasné podpory starších ročníků, které si velmi dobře pamatují chvíle, kdy na podiu stály taky. Vzniká nádherné souznění a radost z nadcházejících dnů. Přijdou Vánoce, a proto buďme v radosti!
V letošním roce se přidaly i další třídy a vznikl velkolepý kulturní program. Tečkou a s nadšením byl studenty přivítán narychlo sestavený pěvecký sbor pedagogů. Zazněly dvě koledy a po nich bouřlivé ovace. Zavládla harmonie a přátelské ovzduší. Poděkování patří nejen účinkujícím, ale i posluchačům. S tímto jsme se rozloučili a rozešli se na vánoční svátky.

Mgr. Bronislava Handrlová
vyučující Hv